Пари Сен Жермен се изкачи на първото място във временното класиране на френската Лига 1. Столичният гранд победи Лориен с 3:1 в първи мач от 30-ия кръг. В безспорен герой на вечерта се превърна Златан Ибрахимович, който заби хеттрик.

Шведът откри още в 4-ата минута , когато беше изведен зад защитата, излезе сам срещу Бенжамен Лекомт и вратарят го повали в наказателното поле. Златан хладнокръвно изпълни дузпата за 1:0. В 55-ата минута Джордан Айю можеше да изравни, но Сиригу спаси шута му. В 67-ата минута обаче Бенжамин Жано изведе ганаеца в отлично позиция и той се разписа за 1:1. Домакините свиха обръч около вратата на Лекомпт и резултатът не закъсня. В 82-ата минута Ламин Коне спъна Хавиер Пасторе в пеналта и съдията побърза да посочи отново „бялата точка”. Отново Ибрахимович не сгреши за 2:1.

В добавеното време Златан фиксира крайното 3:1. Шведската звезда вече има 17 гола от началото на сезона. Лидерът сред стрелците Александре Лаказет от Лион е с 24. Пари Сен Жермен вече има 59 точки и е лидер в класирането, Лион има 58.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 30 КРЪГ
20.03.15
21:30 ч.
ПСЖ – Лориен 3:1
1:0 Златан Ибрахимович (4-дузпа), 1:1 Джордан Айю (67), 2:1 Златан Ибрахимович (82 - дузпа), 3:1 Златан Ибрахимович (90+1)
Ланс – Олимпик (Марсилия)
Баланс: 91 мача, 34 победи за Ланс, 20 равенства, 37 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.