Рома и Ювентус завършиха 1:1 в дербито на 25-ия кръг на италианската Серия „А“. По този начин „бианконерите” направиха решителна крачка към шампионската титла.

За „вълците“ победата в този мач беше изключително важна, тъй като по този начин те щяха да съкратят на шест точки изоставането си от шампиона. Ремито обаче най-вероятно ще сложи край на амбициите на римляните за титлата, тъй като разликата остана 9 точки.

От 62-ата минута домакините играха с човек по-малко. Сблъсъкът на стадион „Олимпико” в Рим беше изпълнено с напрежение, картони (10 жълти и 1 червен) и нерви. Големият отсъстващ в редиците на гостите беше Андреа Пирло. Ветеранът не попадна в групата заради контузия. Юве започна по-агресивно и контролираше играта до почивката. още в 7-ата минута опасен удар на Артуро Видал премина на сантиметри покрай вратата, а скоро след това Алваро Мората се озова на чиста позиция, но не успя да нанесе шут към Морган де Санктис.

За цялото първо полувреме „вълците” не отправиха нито един изстрел към Джанлуиджи Буфон и не създадоха опасно положение. В 50-ата минута Перейра проби по крилото и острото му центриране беше засечено от непокрития Видал, но чилийският национал не уцели вратата. В 64-ата минута логичното се случи. Васалис Торосидис повали Видал пред наказателното поле и главният съдия Даниеле Орсато му показа втори жълт и съответно червен картон. Карлос Тевес изпълни перфектно прекия свободен удар и прониза безпомощния Де Санктис – 0:1. За аржентинеца това беше гол №15 от началото на сезона, той е лидер сред голмайсторите. С едно попадение по-малко е Мауро Икарди от Интер.

Шокът от изгонването на Торосидис и от гола на Тевес подейства освежаващо на „вълците”, които се втурнаха най-сетне в атаки, окуражавани от верните си тифози.

Първо в 72-ата минута Манолас можеше да изравни, но ударът му с глава беше спасен от Джанлуиджи Буфон. 6 минути по-късно трибуните на „Олимпико” ликуваха. Флоренци центрира от фаул отдясно и Сейду Кейта с глава прати топката в мрежата за 1:1.
Рома не успя да прекъсне серията си от поредни домакински ремита в Серия „А“. Те вече са шест.

Двата тима нямат загуба за първенство от началото на годината. Последното поражение на Рома в Серия „А“ беше на 1 ноември 2014 г. (0:2 като гост на Наполи). Оттогава тимът на Руди Гарсия има шест победи и девет равенства. „Старата госпожа“ за последно отстъпи в шампионата на 29 октомври 2014 г. (0:1 при гостуване на Дженоа), а след това записа 10 победи и 6 равенства. „Вълците“ продължават да имат лош баланс от сблъсъците с торинци - те записаха само една победа и едно реми, както и пет загуби в последните си седем мача срещу Ювентус.

roma.jpgРома – Ювентус 1:1
 0:1 Карлос Тевес (64), 1:1 Сейду Кейта (78)