Милан направи поредната си грешна стъпка в Серия „А“. В мач от 25 кръг на италианското първенство „росонерите“ направиха нулево равенство с Киево. Срещата започна с 15 минути закъснение в подкрепа на закъсалия финансово Парма. Всички срещи от кръга ще почнат с четвърт час по-късно от предвиденото по програма.

Тимът на Филипо Индзаги опитваше да стигне до победата и имаше няколко добри положения. Кейсуке Хонда, който се появи в игра след почивката удари гредата. Матия Дестро имаше претенции за дузпа заради фаул на Рикардо Меджорини. Вратарят на Киево Албано Бицари изби трудно удар на Алберто Палоски. Той се намеси добре и при изстрел на резервата Алесио Черчи.

„Летящите магарета“ също опитаха да стигнат до гол, но нямаха шанс. Диего Лопес парира удар на Есекил Скелото, а удар на Серджо Пелисиер мина съвсем близо до вратата на Милан след рикошет в тялото на Алекс. Бившият играч на Литекс Армандо Ваюши остана резерва за домакините.

Така Милан продължава да няма победа като гост от 19 октомври 2014 година насам, когато беше записан успех с 3:1 над Верона. Поредната издънка още повече усложнява положението на Пипо Индзаги начело на тима, тъй като „росонерите“ са девети в класирането с 34 точки и са далеч от битката за място в евротурнирите.

Добрата новина за Милан в мача е, че клубът успя да запази успешния си баланс срещу Киево. „Росонерите“ нямат загуба от „лятащите магарета“ вече близо 10 години – от декември 2005 г. Киево остана на 16-о място в класирането, но вече с 25 точки, на пет над зоната на изпадащите.