Интер изненадващо отстъпи у дома на Фиорентина с 0:1 в среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Египетският национал Мохамед Салах (55) шокира „нерадзурите” с победния си гол за „виолетовите” от Флоренция. Това е четвърти гол за халфа в последните му пет мача за Фиорентина, след като бе привлечен от Челси през зимния трансферен прозорец. Салах ще играе под наем за тима от Флоренция до края на сезона.

Гостите завършиха срещата с 9 души не заради червени картони, а след контузии на Ненад Томович и Стефан Савич при изразходвани от треньора им Винченцо Монтела възможности за смяна.

С победата си „виолетовите” прекъснаха черна серия при визитите си на Интер, след като не бяха печелили цели 15 години срещу „нерадзурите” в Милано.

Двата започнаха в отлично настроение, след като през седмицата се класираха на 1/8-финалите на Лига Европа. След малко повече от четвърт час игра „виолетовите” бяха на косъм да поведат, но милиметри не стигнаха на Бабакар да засече топката във вратата.

Десет минути след подновяването на играта гостите поведоха. Паскуал центрира остро отляво, Ханданович изби топката, но тя попадна право в краката на резервата Мохаме Салах и египтянинът вкара четвъртия си гол за Фиорентина от пет мача насам. Четири минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа срещу Икарди, но главният съдия Давид Маса остана безмълвен.

В 80-ата минута Родриго Паласио удари без да иска Томович в главата и сръбският национал беше изнесен от терена. В същото време Монтела извърши последната си смяна, но Томович не успя да продължи мача и Фиорентина остана с 10 души. Осем минути по-късно Савич се контузи и „виолетовите” останаха с 9 души. В последните секунди пък вратарят им Нето за пореден път показа страхотен рефлекс и спаси удар с глава на Паласио.

След победата си Фиорентина събра 42 точки и остава на пета позиция в класирането. Интер, който преди двубоя бе в серия от 3 поредни победи, е на осмо място с 35 точки.

Интер – Фиорентина 0:1
0:1 Мохамед Салах (55)