Лидерът Челси и шампионът Манчестър Сити завършиха 1:1 в голямото дерби от 23-ия кръг в английската Висша лига. Лоик Реми (41) даде преднина на домакините, а Давид Силва (45) оформи крайния резултат още преди почивката. Така Сити стана първият отбор, който взема точка на терена на "сините" този сезон - 10 победи и 1 равенство за Челси на "Стамфорд Бридж".

Мениджърът на домакините Жозе Моуриньо не можеше да разчита на контузения Сеск Фабрегас и голмайстора Диего Коста, получил наказание след полуфиналния сблъсък с Ливърпул от турнира за Купата на Лигата. В отсъствието на Коста атаката на "сините" водеше Лоик Реми, докато мястото на Фабрегас в средата на терена е заето от Рамирес.

Бившият халф на Челси Франк Лампард бе резерва за гостите, но се появи в игра в 77-ата минута на мястото на Фернандо. Въпреки това не успя да помогне на съотборниците си да стигнат до така желания успех срещу бившия му клуб.

През първата част головите положения пред двете врати не бяха кои знае колко, а по-активни в търсенето на попадения бяха гостите. Първо Фернандиньо, а след това на два пъти Серхио Агуеро можеха да открият резултата в полза на "гражданите", но шутираха неточно и топката минаваше покрай вратата на Куртоа.

В 41-ата минута френският нападател Лоик Реми откри резултата в полза на Челси, след като бе оставен непокрит в наказателното поле пред Джо Харт и простреля английския вратар за 1:0. Асистенцията за попадението бе на белгийската звезда Еден Азар.

Реакцията на „гражданите” бе бърза и в последната 45-а минута на първата част те изравниха след грешка на белгийския вратар Тибо Куртоа, който не успя да отрази остро центриране и изби топката в краката на Серхио Агуеро, който шутира, а Давид Силва отклони топката в мрежата за 1:1.

След почивката гостите продължиха да търсят по-упорито победата, но Серхио Агуеро и Джеймс Милнър не показаха точен мерник, за да огорчат Куртоа за втори път в мача. В крайна сметка съперниците завършиха наравно и поделиха по една точка.

Челси остава лидер във временното класиране с 53 точки, а Манчестър Сити е втори с 48 точки.

Челси – Манчестър Сити 1:1
1:0 Лоик Реми (41), 1:1 Давид Силва (45)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.15
14:45 ч.
Хъл Сити - Нюкасъл 0:3
0:1 Реми Кабеля (40), 0:2 Шола Амеоби (50), 0:3 Йоан Гуфран (78)
Ливърпул - Уест Хям 2:0
1:0 Рахим Стърлинг (51), 2:0 Даниел Стъридж (80)
31.01.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Лестър 3:1
1:0 Робин ван Перси (27), 2:0 Радамел Фалкао (32), 3:0 Уес Морган (44-автогол), 3:1 Марчин Василевски (80)
31.01.15
17:00 ч.
Сток Сити - КПР 3:1
1:0 Джонатан Уолтърс (21), 2:0 Джонатан Уолтърс (34), 2:1 Нико Кранчар (36), 3:1 Джонатан Уолтърс (90+2)