Тотнъм сложи край на серията на Тони Пюлис без загуба начело на Уест Бромич, след като в мач от 23 кръг се наложи с 3:0 като гост на „дроздовете“.

Кристиан Ериксен откри резултата още в 6-ата минута с точно изпълнение на пряк свободен удар. Девет минути по-късно Хари Кейн удвои. В 64-ата минута Кейн беше точен от дузпа за 20-ия си гол за този сезон във всички турнири. Удар на Крейг Доусън с глава в гредата беше най-чистото положение за домакините.

Успехът качи Тотнъм временно в Топ 5 на класирането с 40 точки, една повече от Арсенал, който има мач по-малко. Уест Бромич е 15-и с 22 точки, само на три над зоната на изпадащите.

Джърмейн Джоунс вкара първия си гол за Съндърланд. Това стана при победата с 2:0 над Бърнли. Конър Уикъм с глава откри за „черните котки“ в 20-ата минута, а 14 по-късно Джоунс удвои след центриране на Патрик ван Аанхолт. С този успех тимът на Густаво Пойет излезе на 14-о място в класирането, на четири точки над изпадащите. Бърнли е точно над чертата с 20 точки.

Джонатан Уолтърс вкара хеттрик за Сток Сити при успеха с 3:1 над КПР. За лондончани това беше 11-а поредна загуба като гост във Висшата лига. Нико Кранчар вкара гола за тима на Хари Реднап. Успехът изкачи „грънчарите“ на девето място в класирането с 32 точки, докато КПР е предпоследен с 19, но само на точка от зоната на спасението.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.15
14:45 ч.
Хъл Сити - Нюкасъл 0:3
0:1 Реми Кабеля (40), 0:2 Шола Амеоби (50), 0:3 Йоан Гуфран (78)
Ливърпул - Уест Хям 2:0
1:0 Рахим Стърлинг (51), 2:0 Даниел Стъридж (80)
31.01.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Лестър 3:1
1:0 Робин ван Перси (27), 2:0 Радамел Фалкао (32), 3:0 Уес Морган (44-автогол), 3:1 Марчин Василевски (80)
31.01.15
17:00 ч.
Сток Сити - КПР 3:1
1:0 Джонатан Уолтърс (21), 2:0 Джонатан Уолтърс (34), 2:1 Нико Кранчар (36), 3:1 Джонатан Уолтърс (90+2)