Манчестър Юнайтед срази у дома Лестър с 3:1 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига и си отмъсти за поражението с 3:5 през първия дял от шампионата. Така „червените дяволи” отново задминаха Саутхемптън на третото място във временното класиране, но „светците” са с мач по-малко.

Холандският нападател Робин ван Перси (27) вкара първия гол в мача, възползвайки се от отличен пас на своя сънародник Дейли Блинд, който преди това открадна топката в средата на терена. При гола останаха съмнения, че Ван Перси е в положение на засада.

Малко след това партньорът на холандеца в атака Радамел Фалкао (32) удвои преднина на „червените дяволи”. Колумбиецът се разписа след добавка от непосредствена близост, след като вратарят на гостите Марк Шварцер бе отразил шут на Анхел ди Мария.

В 44-ата минута „лисиците” си вкараха автогол, след като Ди Мария центрира от корнер, а Уес Морган си заби топката в собствената мрежа от непосредствена близост.

След почивката играчите на Луис ван Гаал намалиха оборотите, а гостите стигнаха до почетно попадение в края чрез полския централен защитник Марчин Василевски (80), който се озова непокрит при далечната греда след центриране на резервата Марк Олбрайтън и се разписа с глава за крайното 3:1.

С успеха си Манчестър Юнайтед събра 43 точки и излезе на трето място във временното класиране, задминавайки Саутхемптън, който приема Суонзи утре от 17:00 часа българско време. Лестър остава на последната позиция със 17 точки.

Манчестър Юнайтед - Лестър 3:1
1:0 Робин ван Перси (27), 2:0 Радамел Фалкао (32), 3:0 Уес Морган (44-автогол), 3:1 Марчин Василевски (80)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.15
14:45 ч.
Хъл Сити - Нюкасъл 0:3
0:1 Реми Кабеля (40), 0:2 Шола Амеоби (50), 0:3 Йоан Гуфран (78)
Ливърпул - Уест Хям 2:0
1:0 Рахим Стърлинг (51), 2:0 Даниел Стъридж (80)
31.01.15
17:00 ч.
31.01.15
17:00 ч.
Сток Сити - КПР 3:1
1:0 Джонатан Уолтърс (21), 2:0 Джонатан Уолтърс (34), 2:1 Нико Кранчар (36), 3:1 Джонатан Уолтърс (90+2)