Ювентус продължава успешната защита на шампионската си титла. В мач от 20 кръг на Серия „А“ „бианконерите“ се наложиха с 2:0 над слабака Киево и временно дръпнаха с осем точки пред Рома в класирането.

Така след изиграването на първите 20 мача в първенството Юве има допуснати само девет гола. Това е изравнен клубен рекорд. Последният път, когато „черно-белите“ допуснаха толкова малко попадения във вратата си след първите 20 мача в Серия „А“ беше през сезон 1966/67.

След нулево първо полувреме Пол Погба даде аванс на „Старата госпожа“ в 60-ата минута. Френският халф се разписа с удар извън наказателното поле. В 73-ата минута отново Погба беше в основата на втория гол. Албано Бисари успя да отрази неговия удар от воле, но не успя да реагира при добавката на Стефан Лихтщайнер.

В края на мача „летящите магарета“ имаха възможност да вкарат гол, но ударът на Матиас Есекил Скелото се отби от гредата. Така Ювентус записа 11-и пореден мач без загуба в Серия „А“. Последното поражение на тима беше на 29 октомври – 0:1 срещу Дженоа.

С този успех „бианконерите“ събраха 49 точки, осем повече от Рома. По-късно днес „вълците“ гостуват на шестия Фиорентина и може да намалят изоставането си в класирането.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 20 КРЪГ
24.01.15
19:00 ч.
Каляри – Сасуоло 2:1
1:0 Лука Росетини (20), 1:1 Лука Росетини (76-автогол), 2:1 Дуйе Чоп (79)
24.01.15
21:45 ч.
Лацио – Милан 3:1
0:1 Жереми Менес (4), 1:1 Марко Пароло (47), 2:1 Мирослав Клозе (51), 3:1 Марко Пароло (81)
Парма – Чезена 1:2
0:1 Нико Пулцети (21), 1:1 Емануел Кашоне (76-автогол), 1:2 Алехандро Родригес (89)