Лацио обърна и срази Милан с 3:1 на „Олимпико” в Рим в един от най-интересните сблъсъци на 20-ия кръг в италианската Серия „А”.

Жереми Менес сюрпризира неприятно тифозите на „орлите” още в 4-ата минута, когато се разписа за 0:1. Последваха редица пропуски на домакините чрез Кандрева и Клозе, но и вратарят на „росонерите” Диего Лопес на няколко пъти се намесваше с вещина до края на първата част.

В 47-ата минута все пак „орлите” успяха да изравнят чрез Марко Пароло, изведесн от Мирослав Клозе, който пък четири минути по-късно сам направи обрата пълен – 2:1. В 81-ата минута Пароло вкара втория си гол в мача и сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1.

Милан завърши мача в намален състав, след като във втората минута от даденото 7-минутно продължение на мача Филип Мексес получи директен червен картон. Френският бранител се спречка със Стефано Маури и го хвана за гушата, а след това го и задържа сериозно за фланелката, опитвайки се да я скъса.

След победата си Лацио се изкачи временно на третото място във временното класиране с 34 точки, изпреварвайки с една точна Наполи и Сампдория, които са с мач по-малко. Милан е осми с 26 точки.

Лацио – Милан 3:1
0:1 Жереми Менес (4), 1:1 Марко Пароло (47), 2:1 Мирослав Клозе (51), 3:1 Марко Пароло (81)