Барселона показа, че продължилите една седмица седмица скандали в клуба не се отразяват върху представянето на отбора. В мач от 18 кръг на Примера дивисион „каталунците“ се разправиха с шампиона Атлетико (Мадрид) и спечелиха с 3:1 въпреки грубата игра на „дюшекчиите“.

Заради повече от твърдите си изяви на терена шестима играчи на гостите завършиха с жълти картони. Бразилският нападател на Барса Неймар пък трябваше да получава медицинска помощ през първото полувреме, а от глезена му течеше кръв. Той обаче отказа да бъде заменен.

Именно Неймар откри резултата в 12-ата минута. Топката се оказа в краката му след неумела изява на Луис Суарес в наказателното поле, а бразилският национал прати топката във вратата на Мигел Анхел Моя.

В 35-ата минута Луис Суарес удвои. Той получи топката от Лионел Меси, който проби от центъра до наказателното поле на Атлетико (Мадрид). Останаха сериозни съмнение за игра с ръка на аржентинеца при поемането на топката.

Десет минути след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар беше отсъден от Алберто Ундиано Майенко заради спорен фаул на Меси срещу Хесус Гамес. Марио Манджукич не сбърка при изпълнението от бялата точка.

Три минути преди края Лионел Меси вкара гол на успокоението за Барселона. С този успех каталунците изместиха Атлетико (Мадрид) от второто място и вече са само на една точка от лидера Реал (Мадрид), който има мач по-малко. „Дюшекчиите“ са трети, на четири точки зад „белия балет“.

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Хамес Родригес (12), 2:0 Гарет Бейл (28), 3:0 Начо (76)
10.01.15
19:00 ч.
Малага – Виляреал 1:1
0:1 Жонатан дос Сантос (45), 1:1 Нордин Амрабат (59)
10.01.15
21:00 ч.
Селта – Валенсия 1:1
0:1 Родриго (430, 1:1 Фабиан Орелана (61)
10.01.15
23:00 ч.
Ейбар – Хетафе 2:1
1:0 Ману дел Морал (33), 2:0 Андер Капа (51), 2:1 Диего Кастро (80)
Атлетик (Билбао) – Елче 1:2
0:1 Виктор Родригес (17), 0:2 Файкал Файр (53), 1:2 Микел Сан Хосе (73)
11.01.15
20:00 ч.
Гранада – Реал Сосиедад 1:1
0:1 Карлос Вела (36-дузпа), 1:1 Фран Рико (79-дузпа)
11.01.15
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) 3:1
1:0 Неймар (12), 2:0 Луис Суарес (35), 2:1 Марио Манджукич (57-дузпа), 3:1 Лионел Меси (87)