Последният в класирането на Примера дивисион Гранада записа 14-и пореден мач без победа в първенството. Андалусийският тим направи домакинско 1:1 с Реал Сосиедад в мач от 18 кръг. И двата гола бяха реализирани от дузпи.

Карлос Вела даде аванс на гостите от Сан Себастиан в 36-ата минута, когато Карлос Вела беше точен от бялата точка. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Серхио Каналес в наказателното поле.

В 79-ата минута Фран Рико изравни за Гранада от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Рубен Пардо срещу Съксес Айзък. Гранада обаче не успя да стигне до победен гол и няма домакинска победа вече осем поредни мача в Примера.

С това равенство андалусийците събраха 14 точки, колкото имат Елче и Кордоба, но остават последни заради по-лоши други показатели. Реал Сосиедад е 12-и с 19 точки.

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Хамес Родригес (12), 2:0 Гарет Бейл (28), 3:0 Начо (76)
10.01.15
19:00 ч.
Малага – Виляреал 1:1
0:1 Жонатан дос Сантос (45), 1:1 Нордин Амрабат (59)
10.01.15
21:00 ч.
Селта – Валенсия 1:1
0:1 Родриго (430, 1:1 Фабиан Орелана (61)
10.01.15
23:00 ч.
Ейбар – Хетафе 2:1
1:0 Ману дел Морал (33), 2:0 Андер Капа (51), 2:1 Диего Кастро (80)
Атлетик (Билбао) – Елче 1:2
0:1 Виктор Родригес (17), 0:2 Файкал Файр (53), 1:2 Микел Сан Хосе (73)
11.01.15
20:00 ч.
Гранада – Реал Сосиедад 1:1
0:1 Карлос Вела (36-дузпа), 1:1 Фран Рико (79-дузпа)
11.01.15
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (F +F + HD)
Баланс: 154 мача, 67 победи за Барселона, 37 равенства, 50 победи за Атлетико (Мадрид)