Реал (Мадрид) записа класическа победа с 3:0 над Еспаньол в среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. С това "белите" отговориха на критиците и излязоха от мини кризата, в която се намираха от началото на годината, когато записаха три поредни загуби - Милан (контрола), Валенсия (шампионат) и Атетико (Мадрид) (купата на Краля).

Добрата новина за Реал, освен победата в мача на "Сантиаго Бернабеу", бе завръщането сред титулярите на звездата Кристиано Роналдо, който страда от контузия в последните дни. Именно той асистира на Хамес Родригес за първия гол в мача, отбелязан от колумбиеца в 12-ата минута.

След около половин час игра Реал увеличи аванса си на 2:0 след пряк свободен удар, изпълнен от Гарет Бейл.  Малко след почивката Реал остана с човек по-малко заради червен картон на Фабио Коентрао за груб фаул срещу Хосе Каняс от Еспаньол.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти реагира на числено намаления си състав и извади Хамес, заменяйки го с Начо. Резервата вкара трети гол за "белите" в мача след хубав пас на Арбелоа.

Реал се откъсна на 4 точки от преследвачите Барселона и Атлетико (Мадрид), но ще остане с мач по-малко след срещите от кръга днес и утре.

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Хамес Родригес (12), 2:0 Гарет Бейл (28), 3:0 Начо (76)
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (F +F + HD)
Баланс: 154 мача, 67 победи за Барселона, 37 равенства, 50 победи за Атлетико (Мадрид)