Уест Хям продължи отличното си представяне от началото на сезона и записа успех с 2:0 у дома над Лестър. Головете за успеха на „чуковете” над „лисиците” бяха дело на Анди Керъл и Стюарт Даунинг.

Лондончани имаха пълно превъзходство в срещата и го материализираха с попадения през двете полувремена. В срещата на първата част Анди Керъл се възползва от грешен пас назад на бранител на Лестър, надбяга друг свой опонент и технично чукна топката над Хамър за 1:0.

В 56-ата минута Даунинг получи топката пред наказателното поле, направи финт и с техничен удар не остави шансове на стража на Лестър.

С успеха, който е четвърти в последните пет мача от Висшата лига, Уест Хям се доближи само на точка от третото място, където е Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” имат 32, докато „чуковете” са с 31. Лестър продължава да бъде на последно място с 10 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.14
14:45 ч.
Манчестър Сити – Кристъл Палас 3:0
1:0 Давид Силва (49), 2:0 Давид Силва (61), 3:0 Яя Туре (81)
20.12.14
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (18), 1:1 Фалкао (53)
КПР – Уест Бромич 3:2
0:1 Джулиън Лескът (10), 0:2 Силвестре Варела (20), 1:2 Чарли Остин (24), 2:2 Чарли Остин (48), 3:2 Чарли Остин (86)