Астън Вила измъкна точка от Манчестър Юнайтед, въпреки че почти половин час игра с човек по-малко. Интригуващият мач от 18-ия кръг на Висшата лига завърши 1:1, като бирмингамци прекъснаха победната серия на "червените дяволи". Воденият от Луис Ван Гаал Манчестър Юнайтед гонеше седма поредна победа днес, но не можа да я постигне.

В 18-ата минута Кристиан Бентеке откри резултата за Вила, а Радамел Фалкао изравни в 53-ата. Домакините останаха с човек по-малко в последните 25 минути заради червен картон на Габриел Агбонлахор, но въпреки това успяха да задържат равенството и да спечелят точка, изкачвайки се на 12-ото място. "Червени дяволи" са трети с 32 точки, на върха с 39 и мач по-малко е Челси. Също 39 точки има и Манчестър Сити, който отвя с 3:0 днес Кристъл Палас.

За гостуването на Астън Вила Ван Гаал заложи в атака на Радамел Фалкао и Робин Ван Перси. Започналият титуляр при победата с 3:0 над Ливърпул Джеймс Уилсън този път остана на пейката. Другата промяна беше включването на Дарън Флетчър от първата минута, вместо Маруан Фелайни.

В началото "червените дяволи" бяха по-активни, но въпреки това бирмингамци успяха да поведат в резултата. В 18-ата минута Фабиан Делф центрира от пряк свободен удар, а Джони Еванс позволи на Кристиан Бантеке да овладее на гърди, след което нападателят финтира на два пъти централния бранител и стреля в далечния ъгъл, наказвайки Де Хеа за 1:0.

Гостите опитаха бързо да изравнят, но стражът на Вила Брадли Гузан беше стабилен, като в една ситуация спаси с вещина коварен удар на Ашли Йънг.

В началото на втората част Бентеке можеше отново да отбележи, като този път Де Хеа демонстрира класата си. "Червените дяволи" вдигнаха оборотите, а пропуски направиха Ван Перси и Хуан Мата. В 53-ата минута Манчестър Юнайтед закономерно стигна до изравнително попадение. Ашли Йънг проби по левия фланг и центрира пред Гузан, където Фалкао се извиси и засече точно с глава за 1:1. За колумбийския нападател това е втори гол на сметката му за "червените дяволи".

В 65-ата минута домакините останаха с 10 човека, след като Габриел Агбонлахор получи спорен директен червен картон след единоборство с Ашли Йънг. Нападателят влезе по-твърдо на играча на Юнайтед и съдията Лий Мейсън бе категоричен в решението си, въпреки протестите на бирмингамци. До края "червените дяволи" не се възползваха от численото си преимущество и почти не застрашиха вратата на Гузан.

Юнайтед ще има шанс да поправи грешката си на 26 декември, когато приема Нюкасъл на "Олд Трафорд". Също тогава Вила пък ще гостува на Суонзи.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.14
14:45 ч.
Манчестър Сити – Кристъл Палас 3:0
1:0 Давид Силва (49), 2:0 Давид Силва (61), 3:0 Яя Туре (81)
20.12.14
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (18), 1:1 Фалкао (53)
КПР – Уест Бромич 3:2
0:1 Джулиън Лескът (10), 0:2 Силвестре Варела (20), 1:2 Чарли Остин (24), 2:2 Чарли Остин (48), 3:2 Чарли Остин (86)