Шампионът на Англия Манчестър Сити се изравни по точки с лидера в класирането на Висшата лига Челси, след като победи с класическото 3:0 Кристъл Палас на своя "Етихад Стейдиъм". Успехът бе шести пореден за момчетата на Мануел Пелегрини във Висшата лига и осми пореден във всички турнири. В герой се превърна Давид Силва, който вкара два гола, а последното попадение бе дело на Яя Туре.

Преди почивката срещата бе равностойна, като дори гостите пропуснаха по-чисти възможности да поведат в резултата. Попадение обаче не падна и двата тима оставиха развръзката за втората част.

Още в първите минути след почивката Давид Силва бе изведен от Пабло Сабалета на стрелкова позиция в наказателното поле, ударът му се отклони в крака на Скот Дан и прехвърли Сперони за 1:0.

В 61-ата минута отново Силва нанесе и втори удар за домакините, засичайки центриране на Александър Коларов в мрежата на гостите, за да удвои аванса на "гражданите".

В 81-ата минута домакините оформиха и крайното 3:0 в своя полза. Лампард комбинира отлично с Туре Яя, който прати топката в мрежата на Сперони.

Ако Манчестър Сити бе вкарал още едно попадение щеше да излезе на върха в класирането.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
20.12.14
14:45 ч.
Манчестър Сити – Кристъл Палас 3:0
1:0 Давид Силва (49), 2:0 Давид Силва (61), 3:0 Яя Туре (81)
20.12.14
17:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Юнайтед
Баланс: 162 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 82 победи за Манчестър Юнайтед