Ливърпул не успя да победи у дома Съндърланд, с който завършиха 0:0 в сблъсъка си от 15-ия кръг в английската Висша лига. Така мърсисайдци отново разочароваха феновете си преди важния домакински мач срещу Базел от група „B” в Шампионската лига, в която е и Лудогорец. Тази среща трябва да определи дали мърсисайдци ще успеят да прескочат групата или ще останат трети и ще продължат участие в Лига Европа.

Възпитаниците на Брендън Роджърс не успяха да създадат чисти голови ситуации пред вратата на Костел Пантилимон, а „черните котки” могат да съжаляват повече за пропуснатата победа, след като пропуски за тях направиха Лиъм Бридкът преди почивката и Стивън Флетчър след това при разбърквания в наказателното поле на мърсисайдци след статични положения.

Джерард се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Адам Лалана, но не успя да помогне на отбора си да стигне до заветния гол. Най-чистото положение за Ливърпул пропиля Филипе Коутиньо десетина минути преди края, когатобе изведен на чудесна позиция, но ударът му бе спасен от Пантилимон.

След деветото си равенство в английския елит от началото на сезона Съндърланд е 14-и с 15 точки. Ливърпул е на девета позиция с 21 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.14
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)
КПР - Бърнли 2:0
1:0 Лирой Фер (51), 2:0 Чарли Остин (74)
06.12.14
17:00 ч.
Сток Сити - Арсенал 3:2
1:0 Питър Крауч (1) 2:0 Боян Къркич (35), 3:0 Джонатан Уолтърс (45), 3:1 Санти Касорла (68-дузпа), 3:2 Арън Рамзи (70)
06.12.14
17:00 ч.
Тотнъм - Кристъл Палас 0:0
06.12.14
19:30 ч.
Манчестър Сити - Евертън ДИЕМА
Баланс: 174 мача, 65 победи за Манчестър Сити, 43 равенства, 66 победи за Евертън
Саутхямптън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 114 мача, 25 победи за Саутхямптън, 30 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.