Основният претендент за шампионската титла в Англия Челси записа първата си загуба за сезона във Висшата лига. В мач от 15 кръг „сините“ отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Нюкасъл. „Свраките“ завършиха двубоя с човек по-малко.

Папис Сисе откри резултата в 58-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече центриране от ляво на Сами Амеоби. 20 минути по-късно сенегалецът удвои, след като се озова с топка в краката на празна врата при грешка на защитата на Челси и вратаря Тибо Куртоа. Пет минути по-късно Дидие Дрогба върна едно попадение. Той се разписа с глава след центриране на Сеск Фабрегас от фаул.

Нюкасъл се оказа в с проблеми в течение на мача. Вратарят Роб Елиът получи контузия през първото полувреме и след почивката беше заменен принудително от Джак Алнуик, за когото това беше дебют в първия тим на „свраките“. В последните осем минути на мача домакините играха с 10 души, след като Стивън Тейлър беше изгонен за втори жълт картон. Така Нюкасъл се оказа отборът с най-много червени картони през сезона – 9.

С това поражение Челси прекъсна серията си от 23 поредни мача без загуба във всички турнир от началото на сезона. Първото попадение на Сисе беше първото във вратата на „сините“ от 498 минути във всички турнири. Тимът на Жозе Моуриньо остава лидер в класирането с 36 точки, шест повече от Манчестър Сити, който има мач по-малко. По-късно днес „гражданите“ приемат Евертън.

Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)

Манчестър Сити - Евертън ДИЕМА
Баланс: 174 мача, 65 победи за Манчестър Сити, 43 равенства, 66 победи за Евертън
Саутхямптън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 114 мача, 25 победи за Саутхямптън, 30 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.