Сток Сити победи Арсенал с 3:2 в драматичен мач от 15 кръг на Висшата лига. „Грънчарите“ вкараха три гола през първото полувреме, спряха серията си от три поредни загуби и прекъснаха поредицата на „артилеристите“ от три последователни победи.

Питър Крауч даде аванс на домакините, след като беше точен в 19-ата секунда с удар от вратарското поле. Боян Къркич удвои в 35-ата след асистенция на Джонатан Уолтърс, който точно преди почивката вкара стотния гол в кариерата си.

Арсенал беше близо до обрат в последните 20 минути на мача. Санти Касорла върна едно попадение в 68-ата минута, когато се разписа от дузпа. Само две минути след това Арън Рамзи намали само на гол изоставането на тима си, засичайки от воле топката при изпълнение на корнер.

Малко след това „артилеристите“ останаха с човек по-малко. Калъм Чеймбърс получи втори жълт картон и попречи на тима си да се бори за обрат в мача.

Първата победа на Сток Сити за последния месец изкачи тима на 12-о място в класирането с 18 точки. Последният успех на „грънчарите“ беше срещу друг лондонски отбор – Тотнъм (2:1). Арсенал пък остана шести в класирането.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.14
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)
КПР - Бърнли 2:0
1:0 Лирой Фер (51), 2:0 Чарли Остин (74)
06.12.14
17:00 ч.
Сток Сити - Арсенал 3:2
1:0 Питър Крауч (1) 2:0 Боян Къркич (35), 3:0 Джонатан Уолтърс (45), 3:1 Санти Касорла (68-дузпа), 3:2 Арън Рамзи (70)
06.12.14
17:00 ч.
Тотнъм - Кристъл Палас 0:0
06.12.14
19:30 ч.
Манчестър Сити - Евертън ДИЕМА
Баланс: 174 мача, 65 победи за Манчестър Сити, 43 равенства, 66 победи за Евертън
Саутхямптън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 114 мача, 25 победи за Саутхямптън, 30 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.