Лидерът в "Б" група Монтана и преследвачът Пирин (Благоевград) не можаха да победят в мачовете си от последния кръг за 2014 година. Избраниците на Ферарио Спасов, явно мислещи за реванша с "Левски" идната сряда, направиха 3:3 у дома с "Раковски". В същото време пък Пирин (Бл) направи 0:0 при гостуването на Бургас. От грешките на Монтана и "орлетата" се възползва Локомотив (Горна Оряховица), който победи с 2:1 "Ботев" в Гълъбово и се озова само на точка от върха. Монтана ще зимува на първото място с 35 точки, Локо (ГО) има 34, а Пирин (Бл) е трети с 31.

Лидерът Монтана изтърва три гола аванс на стадион „Огоста“ и завърши мача с човек по-малко. Александър Киров вкара два гола (18-ата и 21-ата), а Юлиан Ненов (28-ата) се разписаха за домакините. Гостите успяха да изравнят през втората част. Николай Божков върна едно попадение в 62-ата, а три минути по-късно голмайсторът на „Б“ група Петър Атанасов също беше точен. В 78-ата Божков вкара изравнителното попадение за Раковски. След 64-ата минута Монтана игра с човек по-малко заради червения картон на Раиф Мурадов.

Пирин (Благоевград) пък беше близо до успеха при гостуването на Бургас, но в 71-ата минута Владислав Златинов не успя да отбележи от дузпа. Опитният нападател изпълни от бялата точка, вратарят Янко Георгиев усети ъгъла и спаси, а след това отрази и добавката на Златинов.

"Б" ГРУПА - 15 КРЪГ

29 ноември 2014 г. (събота), 14:30 часа
Пирин (Разлог) - Локомотив (Мездра) 2:1
0:1 Борислав Балджийски (60), 1:1 (70), 2:1 (90+3)

"Ботев" (Гълбово) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:2
1:0 (20), 1:1 Любомир Генчев (72), 1:2 Янаки Смирнов (74)

Бургас - Пирин (Благоевград) 0:0

Монтана - "Раковски" 3:3
1:0 Александър Киров (18) 2:0 Александър Киров (21), 3:0 Юлиан Ненов (28), 3:1 Николай Божков (62), 3:2 Петър Атанасов (65), 3:3 Николай Божков (78)

Септември (Симитли) - Черноморец (Бургас) 1:0
1:0 Андон Гущеров (27-дузпа)

Спартак (Варна) - Верея (Стара Загора) 2:1
1:0 Кристиян Калудов (19), 2:0 Николай Чипев (80), 2:1 Живко Желев (83-дузпа)

"Ботев" (Враца) - Банско 0:1
0:1 Мартин Станкев (60)