Локомотив (Горна Оряховица) се възползва от грешките на Монтана и Пирин (Благоевград) и се утвърди на второ място в класирането на „Б“ група. В среща от 14 кръг „железничарите“ обърнаха „Ботев“ (Гълъбово) като гост за успеха с 2:1 и ще зимуват само на точка от лидера Монтана и на три пред „орлетата“.

„Ботев“ поведе в резултата в 20-ата минута след точно изпълнение на пряк свободен удар. Локомотив отвърна с удар в гредата от фаул на Красен Трифонов.

Гостите от Горна Оряховица изравниха в 72-ата минута. Любомир Генчев беше точен след центриране на Трлифонов. Две минути по-късно обратът беше факт. Янаки Смирнов се разписа с глава след ново центриране на Трифонов отдясно.

Домакините опитаха натиск в последните 10 минути, но не успяха да стигнат до изравнително попадение. Така Локомотив (Горня Оряховица) събра актив от 34 точки. „Ботев“ (Гълъбово) ще зимува на 11-о място с 18 точки.