Уест Бромич Албиън и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в последен мач от 8-ия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" играят ужасно слабо далеч от дома. Те все още търсят за първата си победа като гост този сезон. Те бяха на път да загубят и сега, но ги спаси холандския защитник Блинд с късно изравнително попадение.

Радамел Фалкао беше оставен от мениджъра Луис ван Гаал на резервната скамейка. В отсъствието на Уейн Рууни атаката беше предвождана от Робин ван Перси, подкрепен от Анхел ди Мария и Аднан Янузай. В халфовата линия пък действаха Дейли Блинд, Андер Ерера и Хуан Мата.

Вечерта започна кошмарно за “червените дяволи”. Още в 8-ата минута мълниеносна контраатака свари неподготвена тяхната защита. Андре Уиздъм направи отличен пробив по дясното крило и подаде на непокрития Стефан Сесеньон. Нападателят със страхотно изпълнение опъна мрежата зад вратаря на гостите Давид де Хеа за 1:0. Дълго време Юнайтед не можеше да излезе от шока. Веднага след почивката на терена се появи резервата Маруан Фелаини. Белгиецът още с първото си докосване успя да изравни с плътен шут и след закъснял шпагат на сънародника си Себастиан Покиньоли. За попадението асистира Ди Мария.

В 66-ата минута обаче ситуацията за гранда от Манчестър стана доста тревожна. Сайдо Бераино се възползва от пореден гаф на отбраната в червено и се разписа за 2:1. Любопитно е, че “червените дяволи” се превръщат вече в постоянни клиенти за нападателя. Той се прочу през миналия сезон, когато вкара победния гол за „дроздовете“ на „Олд Трафорд“ за успеха с 2:1 над Манчестър Юнайтед. Сега пак ги наказа.

В 74-ата минута гостите можеха да изравнят, когато Ван Перси се освободи от опеката на Лескът и стреля силно, но топката се отби от гредата. Все пак логиката възтържествува и в 87-ата минута холандският национал Дейли Блинд простреля стража на “дроздовете” Глен Майхил за крайното 2:2 и спаси своя отбор от нов резил.

УБА
: Майхил, Уисдъм, Лескът, Доусън, Поконьоли, Гарднър, Брънт, Морисън, Доранс, Сесеньон (86 - Мулумби), Берайно

Манчестър Юнайтед:
Де Хеа, Рафаел, Джоунс, Рохо, Шоу, Ерера (46 - Фелаини), Блинд, Ди Мария (76 - Йънг), Янузай, Мата (72 - Фалкао), Ван Перси

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
18.10.14
14:45 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм 4:1
1:0 Серхио Агуеро (13), 1:1 Кристиан Ериксен (14), 2:1 Серхио Агуеро (20-дузпа), 3:1 Серхио Агуеро (68-дузпа), 4:1 Серхио Агуеро (75)
18.10.14
17:00 ч.
Арсенал - Хъл Сити 2:2
1:0 Алексис Санчес (13), 1:1 Мохамед Диаме (17), 1:2 Абел Ернандес (46), 2:2 Дани Уелбек (90+1)
18.10.14
17:00 ч.
Бърнли - Уест Хям 1:3
0:1 Диафра Сако (49), 0:2 Енер Валенсия (54), 1:2 Джордж Бойд (60), 1:3 Карлтън Коул (70)
18.10.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Челси 1:2
0:1 Оскар (6), 0:2 Сеск Фабрегас (51), 1:2 Фрейзър Кемпбъл (90)
18.10.14
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 3:0
1:0 Фил Джагиелка (18), 2:0 Ромелу Лукаку (48), 3:0 Шеймъс Коулмън (76)
Саутхямпън - Съндърланд 8:0
1:0 Сантяго Бергини (26-автогол), 2:0 Грациано Пеле (18), 3:0 Джак Корк (37), 4:0 Лиъм Бридкът (63-автогол), 5:0 Грациано Пеле (69), 6:0 Душан Тадич (78), 7:0 Виктор Ванияма (79), 8:0 Садио Мане (86)
19.10.14
15:30 ч.
КПР – Ливърпул 2:3
0:1 Ричард Дън (67-автогол), 1:1 Едуардо Варгас (87), 1:2 Фелипе Коутиньо (90), 2:2 Едуардо Варгас (90+1), 2:3 Стивън Коулкър (90+4-автогол)
19.10.14
18:00 ч.
Сток Сити - Суонзи 2:1
0:1 Вилфред Бони (34-дузпа), 1:1 Чарли Адам (43), 2:1 Джонатан Уолтърс (76)
19.10.14
22:00 ч.
Уест Бромич Албиън - Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Стефан Сесеньон (8), 1:1 Маруан Фелаини (48), 2:1 Сайдо Бераино (66), 2:2 Дейли Блинд (87)