Нюкасъл записа първи успех от началото на сезона, след като надви у дома Лестър с 1:0 в двубой от 8-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата бе отложена с около час заради силния вятър около стадион „Сейнт Джеймсис Парк”. Той принуди работници спешно да укрепят таблото, на което се изписва резултата, за да не се стигне до неприятен инцидент.

След нулево първо полувреме „свраките” успяха да излъжат „лисиците” през втората част с попадение на французина Габриел Обертан, който в 71-ата минута се възползва от подаване на сенегалеца Папис Демба Сисе и преодоля датския вратар на гостите Каспер Шмайхел.

С успеха си Нюкасъл събра 7 точки, но остана на 18-о място във временното класиране. Лестър е на 13-а позиция с 9 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
18.10.14
14:45 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм 4:1
1:0 Серхио Агуеро (13), 1:1 Кристиан Ериксен (14), 2:1 Серхио Агуеро (20-дузпа), 3:1 Серхио Агуеро (68-дузпа), 4:1 Серхио Агуеро (75)
18.10.14
17:00 ч.
Арсенал - Хъл Сити 2:2
1:0 Алексис Санчес (13), 1:1 Мохамед Диаме (17), 1:2 Абел Ернандес (46), 2:2 Дани Уелбек (90+1)
18.10.14
17:00 ч.
Бърнли - Уест Хям 1:3
0:1 Диафра Сако (49), 0:2 Енер Валенсия (54), 1:2 Джордж Бойд (60), 1:3 Карлтън Коул (70)
18.10.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Челси 1:2
0:1 Оскар (6), 0:2 Сеск Фабрегас (51), 1:2 Фрейзър Кемпбъл (90)
18.10.14
17:00 ч.
Евертън - Астън Вила 3:0
1:0 Фил Джагиелка (18), 2:0 Ромелу Лукаку (48), 3:0 Шеймъс Коулмън (76)
Саутхямпън - Съндърланд 8:0
1:0 Сантяго Бергини (26-автогол), 2:0 Грациано Пеле (18), 3:0 Джак Корк (37), 4:0 Лиъм Бридкът (63-автогол), 5:0 Грациано Пеле (69), 6:0 Душан Тадич (78), 7:0 Виктор Ванияма (79), 8:0 Садио Мане (86)
19.10.14
15:30 ч.
Куинс Парк Рейнджърс - Ливърпул ДИЕМА
Баланс: 49 мача, 8 победи за Куинс Парк Рейнджърс, 8 равенства, 33 победи за Ливърпул
Уест Бромич Албиън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 124 мача, 41 победи за Уест Бромич Албиън, 30 равенства, 53 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.