Саутхемптън записа най-голямата си победа във Висшата лига, след като в мач от 8 кръг разби Съндърланд с 8:0. Душан Тадич се отличи с гол и четири асистенции при успеха, като стана едва шестият играч с четири голови подавания в един мач в английския елит след Денис Бергкамп, Хосе Антонио Рейес, Сеск Фабрегас, Емануел Адебайор и Санти Касорла.

Началото на головото шоу на „Сейнт Мерис“ даде Сантяго Вергини, който в 26-ата минута с воле прати топката във вратата на собствения си отбор. „Светците“ вкараха още два гола до почивката, реализирани от Грациано Пеле и Джак Корк.

Лиъм Бридкът си вкара автогол в 63-ата минута, а шест минути по-късно Пеле вкара втория си гол в мача. В 78-ата минута се разписа и Душан Тадич. Минута по-късно Виктор Ванияма вкара седми гол, а в 86-ата точен беше и Садио Мане.

Саутхемптън стана 14-ият тим вкарал повече от 7 гола в един мач от Висшата лига, а в английският елит един отбор вкара осем попадения за първи път от декември 2012 г., когато Челси победи Астън Вила с 8:0.

Саутхемптън – Съндърланд 8:0
1:0 Сантяго Бергини (26-автогол), 2:0 Грациано Пеле (18), 3:0 Джак Корк (37), 4:0 Лиъм Бридкът (63-автогол), 5:0 Грациано Пеле (69), 6:0 Душан Тадич (78), 7:0 Виктор Ванияма (79), 8:0 Садио Мане (86)