Рубин (Казан) победи Торпедо (Москва) с 2:1 в мач от 9-ия кръг на руската Висша лига. Българският полузащитник Благой Георгиев се превърна в герой за домакините, свед като вкара победния гол в 87-ата минута. Карадениз центрира към наказателното поле, там Навас с глава продължи към далечната греда, където бившият български национал беше оставен сам и без проблеми вкара в опразнения ъгъл. Това беше първи гол за Благо за тима от Казан. Преди това Далибор Стеванович бе открил резултата за Торпедо в 15-ата минута от дузпа, но Карлос Едуардо възстанови равенството в 68-ата.

Рубин се изкачи до 8-ото място в класирането с актив от 13 точки. Торпедо остава на 13-о място с 4 точки, колкото имат и отборите на Урал и Ростов.

Рубин (Казан) - Торпедо (Москва) 2:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 25 т., 2.ЦСКА (Москва) 21, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Терек 18 и др.