Динамо (Москва) и Кубан направиха 2:2 в българското дерби на 9 кръг на руската Премиер лига. Станислав Манолев се отличи с гол за столичния тим, а Ивелин Попов игра за гостите от Краснодар с предпазна маска заради претърпяната операция на счупена скула. Двамата останаха на терена през целия мач.

Динамо поведе с 2:0 след половин час на деня. Александър Кокорин откри резултата в 20-ата минута след пас на Балаш Джуджак. В 31-ата минута Кокорин подаде на Манолев при контраатака и българският национал прати топката в мрежата на Александър Беленов. Това е първи гол за Манолев с екипа на Динамо в руското първенство.

Кубан успя да изравни в първите 15 минути на второто полувреме. В 56-ата минута резервата Владислав Игнатиев намали след центриране на Шарл Каборе отдясно. Само четири минути по-късно той проби в наказателното поле на домакините отляво и подаде на Секу Олисе, който изравни резултата.

Равенството остави двата тима с равен точков актив. Динамо е трети с 19 точки, на две зад втория ЦСКА (Москва) и шест зад лидера Зенит. Кубат е на четвърто място, също с 19 точки, но по-лоша голова разлика.

Динамо (Москва) – Кубан 2:2
1:0 Александър Кокорин (20), 2:0 Станислав Манолев (31), 2:1 Владислав Игнатиев (56), 2:2 Секу Олисе (60)

Динамо (Москва): Габулов, Манолев, Дъглас, Гранат, Бютнер (38-Хубочан), Йонов, Набоа, Юсупов (63-Ванкьор), Джуджак, Кокорин, Курани (72-Прудников)

Кубан: Беленов, Ешченко, Шандао, Шунич, Сосин, Рабиу (39-Игнатиев), Каборе, Олисе (73-Букур), Кулик, Попов, Данило (68-Балде)

Москва, "Арена Химки"
Съдия: Витали Мешков
Жълти картони: Гранат, Бютнер, Нобоа, Ванкьор (Динамо); Ешченко (Кубан)

Динамо (Москва) - Кубан (Краснодар) 2:2
15:00 часа Локомотив (Москва) - Амкар (Перм)
17:30 часа Краснодар - Арсенал (Тула)
20:00 часа Терек (Грозни) - Ростов

29 септември 2014 г. (понеделник)
19:00 часа Рубин (Казан) - Торпедо (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 25, 2.ЦСКА (Москва) 21, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Спартак (Москва) 18 и др.