Локомотив (Москва) прекъсна серията си от пет поредни мача без победа и в мач от 8 кръг на руската Премиер лига се наложи над Амкар с 3:1.

Българският защитник Петър Занев игра цял мач за гостите от Перм. Георги Пеев и Захари Сираков не бяха в групата за двубоя в Москва. Бившият треньор на „Левски“ и Локомотив (Москва) Славолюб Муслин, който е начело на Амкар, гледа мача от трибуните заради наказание. Така тимът беше воден от бившия играч на московските „железничари“ Сергей Гуренко.

Ведран Чорлука неумишлено откри резултата в 66-ата минута, след като топката се удари в лакътя му и влезе във вратата на Герус. Само минути по-късно Ниасеудвои. В 74-ата минута Йовичич върна едно попадение за Амкар с далечен удар, но три минути лед това Чорлука вкара трети гол за домакините.

С този успех Локомотив излезе на осмо място в класирането с 12 точки. Тимът от Перм, който има актив от седем точки, се намира на 12-а позиция. В следващия кръг „железничарите“ приемат Терек на 18 октомври, а Амкар е домакин на Динамо (Москва).

29 септември 2014 г. (понеделник)
19:00 часа Рубин (Казан) - Торпедо (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 25, 2.ЦСКА (Москва) 21, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Спартак (Москва) 18 и др.