Вечните съперници Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят на „Емирейтс” и завършиха 1:1 в 174-ото дерби на Северен Лондон от 6-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част противниците не успяха да си отбележат гол, но мениджърът на домакините от Арсенал Арсен Венгер извърши две принудителни смени, след като контузии получиха Микел Артета и Аарън Рамзи. На тяхно място в игра се появиха съответно Матийо Фламинии и Санти Касорла. Гостите бяха по-активният отбор на терена и създадоха повече опасности пред вратата на съперника. Емануел Адебайор и Ерик Ламела бяха близо до това да открият резултата, но не успяха да се възползват от положенията, открили се пред тях.

След почивката „шпорите” поведоха в 56-ата минута, когато Ерик Ламела намери превъзходно Насер Шадли, който преодоля вратаря Войчех Шчесни за 0:1. Последва натиск на „топчиите”, чийто усилия дадоха резултат в 74-ата минута, когато след грешка в отбраната на гостите Алекс Окслейд-Чембърлейн изравни за 1:1.

До края на мача „артилеристите” и "шпорите" продължиха да търсят победния гол, но Алексис Санчес за домакините и Емануел Адебайор за Тотнъм пропуснаха да реализират от изгодни позиции. В крайна сметка съперниците разделиха точките, като Арсенал събра 10 в актива си и заема четвъртото място, докато Тотнъм е осми с 8 пункта.

Арсенал – Тотнъм 1:1
0:1 Насер Шадли (56), 1:1 Алекс Окслейд-Чембърлейн (74)

0.9zA.JPG

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
27.09.14
14:45 ч.
Ливърпул – Евертън 1:1
1:0 Стивън Джерард (65), 1:1 Фил Ягиелка (90+1)
27.09.14
17:00 ч.
Челси – Астън Вила 3:0
1:0 Оскар (7), 2:0 Диего Коста (59), 3:0 Вилиан (79)
27.09.14
17:00 ч.
Кристъл Палас – Лестър 2:0
1:0 Фрейзър Кембъл (51), 2:0 Миле Йединак (54)
27.09.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Манчестър Сити 2:4
0:1 Серхио Агуеро (7), 0:2 Един Джеко (11), 1:2 Елаким Мангала (21-авт.), 2:2 Абел Ернандес (32-дузпа), 2:3 Един Джеко (68), 2:4 Франк Лампард (87)