С гол на Фил Ягиелка в първата минута на продължението на редовното време Евертън се добра до равенството 1:1 срещу Ливърпул в 224-ото дерби на Мърсисайд от 6-ия кръг на английската Висша лига. За съперника на Лудогорец в Шампионската лига се разписа капитанът Стивън Джерард.

"Червените" показаха отлична игра преди почивката, като владееха изцяло топката и създадоха няколко добри положения за гол. Най-сериозното от тях бе в 11-ата минута, когато след корнер Адам Лалана стреля с глава от малкия пеналт, но Тим Хауърд спаси.

Представянето на гостите обаче се стабилизира след паузата. Топката се владееше повече, организацията на атаката вървеше много добре, но липсваха сериозни положения пред Миноле. Така се стигна до 65-ата минута. Ливърпул получи шанс да изпълни пряк свободен удар, който капитанът Стивън Джерард превърна в гол за 1:0.

Веднага след това Марио Балотели можеше да вкара второ попадение. Чудесен пробив на Стърлинг отляво завърши с удар от малкия пеналт, отбил се в напречната греда. Въпреки негативния развой Евертън продължаваше да тормози отбраната на домакините.

На терена се появи дори Самуел Ето'о в 80-ата минута, който значително раздвижи атаката на "карамелите". Изглеждаше обаче така, че и той няма да успее да помогне на тима си да избегне поражението.

Но в 91-ата минута настъпи моментът на капитана на Евертън Фил Ягиелка. След центриране от левия фланг Деян Ловрен изчисти с глава от малкия пеналт. Топката обаче попадна пред погледа на Ягиелка около дъгата, който с мощен шут я прати в горния ляв ъгъл на Миноле за крайното 1:1.

ЛИВЪРПУЛ - ЕВЕРТЪН

1:1
1:0 Стивън Джерард (65), 1:1 Фил Ягиелка (90+1)
Ливърпул
, ст. "Анфилд"
Съдия: Мартин Аткинсън

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Шкъртел, Ловрен, Алберто Морено jalt.jpg, Хави Манкийо, Джерард jalt.jpg topka.jpg , Лалана, Хендерсън, Стърлинг, Балотели (88 - Ламбърт), Маркович (60 - Коутиньо)
Резерви:
Лукаш Кейва, Коутиньо, Джоунс, Ламбърт, К. Туре, Хосе Енрике

ЕВЕРТЪН:
Хауърд, Ягиелка topka.jpg , Вейнс, Хиберт (73 - Браунинг), Бешич (80 - Ето'о), Джоунс, Бари jalt.jpg, Маккарти, Нейсмит, Миралас (31 - Макгийди), Лукаку

Манчестър Юнайтед – Уест Хям
Баланс: 116 мача, 55 победи за Манчестър Юнайтед, 24 равенства, 37 победи за Уест Хям