Челси срази у дома Астън Вила с класическото 3:0 в среща от 6-ия кръг на английската Висша лига и запази лидерската си позиция във временното класиране. Още в 7-ата минута бразилецът Оскар бе точен за 1:0 след пас на сънародника си Вилиан. Този резултат остана непроменен до почивката, а след нея голмайсторът Диего Коста вкара дежурното си попадение за 2:0 в 59-ата минута, като асистенцията бе на Аспиликуета. В 79-ата минута пък Вилиан оформи крайния резултат. Така „сините” от Лондон остават без загуба от началото на сезона и с актив от 16 точки са лидери в подреждането. Тимът от Бирмингам пък е пети с 10 точки.

Кристъл Палас надви у дома Лестър с 2:0. Головете за успеха на „орлите” от Лондон вкараха Фрейзър Кембъл в 51-ата минута след подаване на Скот Дан и Миле Йединак в 54-ата минута след пас на Джейсън Пънчън. Така Кристъл Палас събра 8 точки и се изкачи на осмо място във временното класиране. „Лисиците” са на 9-а позиция също с 8 пункта.

Саутхемптън пък победи на свой терен КПР с 2:1. През първата част попадения не паднаха, а след почивката „светците” поведоха с гол на Райън Бертранд в 54-ата минута след пас на Мане, но Чарли Остин изравни за гостите от Лондон в 66-ата минута след подаване на Варгас. Две минути по-късно Грациано Пеле донесе победата на домакините след извеждащо подаване на Тадич. Така Саутхемптън събра 13 точки и продължава да бъде на второ място във временното класиране. КПР е под чертата на 18-а позиция с 4 пункта.

Съндърланд и Суонзи завършиха 0:0 и поделиха по точка. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 81-ата минута, когато Ангел Ранхел бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. И това обаче не помогна на „черните котки” да победят „лебедите”. Съндърланд е 15-и във временното класиране с актив от 5 точки и без нито една победа. Суонзи е четвърти с 10 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ
27.09.14
14:45 ч.
Ливърпул – Евертън 1:1
1:0 Стивън Джерард (65), 1:1 Фил Ягиелка (90+1)
27.09.14
17:00 ч.
Челси – Астън Вила 3:0
1:0 Оскар (7), 2:0 Диего Коста (59), 3:0 Вилиан (79)
27.09.14
17:00 ч.
Кристъл Палас – Лестър 2:0
1:0 Фрейзър Кембъл (51), 2:0 Миле Йединак (54)
27.09.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Манчестър Сити 2:4
0:1 Серхио Агуеро (7), 0:2 Един Джеко (11), 1:2 Елаким Мангала (21-авт.), 2:2 Абел Ернандес (32-дузпа), 2:3 Един Джеко (68), 2:4 Франк Лампард (87)