Ротацията на състава, използвана от Рафаел Бенитес, не дава резултат в Наполи, тъй като тимът записа втора поредна загуба в Серия „А“. Неаполитанците отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Удинезе.

Така беше сложен края на серията от три поредни равенства между двата тима на „Фриули“, като последната победа на Наполи като гост на „зебрите“ е с 5:0 през 2007 г.

Единственото попадение за успеха на Удинезе падна в 70-ата минута. Антонио ди Натале центрира от фаул, Калиду Кулибали изчисти с глава, но топката попадна в Данило, който я прати в мрежата.

Ясмин Куртич се разписа в 58-ата минута и донесе на Фиорентина първата победа за сезона. „Виолетовите“ спечелиха с 1:0 гостуването си Аталанта. Това беше първо поражение за тима от Бергамо от старта на шампионата.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 3 КРЪГ
20.09.14
19:00 ч.
Чезена – Емполи 2:2
1:0 Марилунго (30), 2:0 Дефрел (32), 2:1 Тавано (55-дузпа), 2:2 Ругани (72)
Киево – Парма 2:3
1:0 Мариано Иско (4), 1:1 Антонио Касано (65), 1:2 Масимо Кода (76), 1:3 Антонио Касано (77), 2:3 Алберто Палоски (82)