Рома излезе начело в класирането на Серия „А“, след като в мач от 3 кръг се наложи с 2:0 над Каляри и изпревари Ювентус по голова разлика.

Матия Дестро и Алесандро Флоренци бяха точни за успеха срещу бившия треньор на „вълците“ Зденек Земан. Чехът за първи път води отбор срещу Рома, откакто беше уволнен от римския клуб преди две години.

На вратата на Каляри беше 20-годишният дебютант в Серия „А“ Алесио Краньо, който спаси далечен удар на Матия Дестро в начало на мача. Той обаче не успя да направи нищо при попадението на Дестро в 10-ата минута след центриране на Алесандро Флоренци.

Три минути по-късно Флоренци се разписа при добавката на удар на Жервиньо, а след това изтича до трибуните и прегърна 82-годишната си баба, която за първи път беше на трибуните на „Стадио Олимпико“. Заради жеста си Флоренци получи жълт картон.

В края на мача Даниеле де Роси получи контузия на левия крак и така Урби Емануелсон дебютира с екипа на Рома. Това беше първата загуба на Каляри като гост на „вълците“ от сезон 2010/11.

Лацио доминираше при гостуването си на Дженоа, но загуби с 0:1 след късен гол на Маурисио Пиния. „Орлите“ завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Стефан де Врай в 85-ата минута. Две минути след това Пиния вкара победния гол за „грифоните“.

Сасуоло и Сампдория направиха нулево равенство в мач, в който и двата отбора пропуснаха няколко положения за гол.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 3 КРЪГ
20.09.14
19:00 ч.
Чезена – Емполи 2:2
1:0 Марилунго (30), 2:0 Дефрел (32), 2:1 Тавано (55-дузпа), 2:2 Ругани (72)
Киево – Парма 2:3
1:0 Мариано Иско (4), 1:1 Антонио Касано (65), 1:2 Масимо Кода (76), 1:3 Антонио Касано (77), 2:3 Алберто Палоски (82)