Милан не успя да се противопостави на шампиона Ювентус и загуби с 0:1 в голямото дерби от 3-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото и победно попадение за „бианконерите” реализира Карлос Тевес (71). Испанският нападател Фернандо Торес не бе сред титулярите на домакините, но се появи като резерва в 76-ата минута на мястото на Поли и записа своя дебют с екипа на „росонерите”, получавайки и жълт картон.

Преди дербито двата тима бяха спечелили първите си два мача от началото на сезона и феновете очакваха с нетърпение сблъсъка, които да им даде повод за множество емоции. 80 000 тифози по трибуните на “Джузепе Меаца" в спортния комплекс "Сан Сиро” обаче така и не видяха гол през първата част, която ще се запомни с греда на Клаудио Маркизио от гостите в 34-ата минута и най-чистото положение на Милан в мача въобще в 27-ата минута след удар с глава на Кейсуке Хонда.

След почивката гостите от Торино бяха по-активни и логичното се случи в 71-ата минута, когато Пол Погба изведе с ювелирен пас Карлос Тевес зад отбраната на Милан и аржентинецът не сбърка, реализирайки за 0:1. До края на мача домакините не успяха да намерят отговор на попадението и не успяха да изравнят.

Така футболистите на „Старата госпожа” си тръгнаха с трите точки от Милано и оглавяват класирането с пълен актив от 9 пункта. Милан остава с 6 точки.

Милан - Ювентус 0:1
0:1 Карлос Тевес (71)