Волфсбург сложи край на неубедителното си представяне от началото на сезона и в мач от 4 кръг на Бундеслигата се наложи с 4:1 над Байер (Леверкузен).

Рикардо Родригес откри резултата за „вълците“ в 8-ата минута с точно изпълнена дузпа, отсъдена за фаул на Джулио Донати срещу Жуниор Маланда. Донати получи червен картон и остави рано гостите с намален състав.

Йосип Дърмич изравни за „аспирините“ в 29-ата, но Виериня с глава възстанови аванса на домакините точно преди почивката.

В 63-ата минута Родригес вкара втория си гол в мача след пас Кевин де Бруйне. Девет минути преди края Арън Хънт реализира четвъртия гол за Волфсбург, след като получи подаване на Жуниор Маланда.

Това беше първа победа за Волфсбург от началото на сезона, след като в първите три кръга „вълците“ имаха една загуба и две равенства. За Байер (Леверкузен) това е първо поражение след две победи и едно реми.

Волфсбург – Байер (Леверкузен) 4:1
1:0 Рикардо Родригес (8-дузпа), 1:1 Йосип Дърмич (29), 2:1 Виериня (45), 3:1 Рикардо Родригес (63), 4:1 Арън Хънт (81)

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
19.09.14
21:30 ч.
Фрайбург – Херта 2:2
1:0 Оливер Кемпф (30), 1:1 Рони (36), 2:1  Феликс Клаус (79), 2:2 Рони (90+7)
20.09.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнрахт (Франкфурт) 2:2
0:1 Александър Майер (15), 0:2 Рус (24), 1:2 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (40-дузпа), 2:2 Юлиан Дракслер (50)
20.09.14
16:30 ч.
Аугсбург – Вердер 4:2
0:1 Зелке (3), 1:1 Байер (14), 2:1 Пол Верхаег (45+3), 2:2 Франко ди Санто (56-дузпа), 3:2 Вернер (77), 4:2 Тим Матавш (90+3)
20.09.14
16:30 ч.
Щутгарт – Хофенхайм 0:2
0:1 Антони Модест (15), 0:2 Елионоси (84)
Майнц – Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (66), 2:0 Матиас Гинтер (74-авт.)
21.09.14
16:30 ч.
21.09.14
18:30 ч.
Кьолн – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 21 победи за Кьолн, 15 равенства, 44 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Бундеслигата.