Дали съдбата се намеси днес или не - няма значение. Манчестър Юнайтед загуби с 0:2 гостуването си на Евертън от 35-ия кръг на Висшата лига. По този начин бившият мениджър на "червените дяволи" се завърна на "Гудисън Парк", който напусна през миналото лято в посока "Олд Трафорд". С победата Евертън постигна първи двоен успех над Юнайтед от 44 години насам. А освен това отборът събра 69 точки на петото място и е на само една зад четвъртия Арсенал, който заема последното място за Шампионската лига. Манчестър Юнайтед пък остава седми с 57 т. след 11-ата си загубата от началото на сезона.

Срещата на "Гудисън Парк" започна с очакван натиск на домакините. На два пъти играчите на Евертън претендираха за дузпи, но такива не бяха отсъждани. Усилията на играчите в червени фланелки обаче дадоха резултата, защото при третия опит за игра с ръка Марк Клатенбърг посочи бялата точка. Фил Джоунс реагира като вратар при удар на Лукаку от границата на големия пеналт, което провокира арбитъра да отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Лейтън Бейнс шутира силно по земя и откри резултата в 28-ата минута. По този начин той отбеляза с гол своя мач номер 300 във Висшата лига.

Може би с една идея след това Юнайтед живна, но не толкова, че да изравни. Вместо това грешка на централните защитници доведе до втори гол във вратата на Де Хея. Кевин Миралас бе изведен зад отбраната и от малък ъгъл отдясно не остави шанс на испанския страж за 2:0 минути преди почивката.

След паузата събитията на терена не се промениха. Евертън действаше стабилно в отбрана, а Уейн Рууни нямаше подкрепа. Капитанът на "червените дяволи" в тази среща се опитваше и да организира играта на тима си. Съотборниците му обаче сякаш нямаха сили, защото освен комбинативност видимо липсваше и скорост в Юнайтед.  В 80-ата минута "карамелите" отново бяха близо до попадение, но отлична намеса на Де Хеа не позволи на Нейсмит да ликува.

До края домакините контролираха събитията и се опитваха да решат нещата с трети гол. Такъв обаче не падна в нито една от двете врати, въпреки че в 87-ата минута Тим Хауърд отрази шут отблизо на Уейн Рууни.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
  2:0
1:0 Лейтън Бейнс (28-д), 2:0 Кевин Миралас (43)
Ливърпул, ст. "Гудисън Парк"
Съдия: Марк Клатенбърг

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
19.04.14
14:45 ч.
Toтнъм - Фулъм 3:1
1:0 Паулиньо (35), 1:1 Стив Сидуел (37), 2:1 Хари Кейн (48), 3:1 Йонес Кабул (62)
19.04.14
17:00 ч.
Астън Вила - Саутхемптън 0:0
19.04.14
17:00 ч.
Кардиф - Сток Сити 1:1
0:1 Марко Арнаутович (45-д), 1:1 Питър Уитингам (51-д)
19.04.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Суонзи 1:2
1:0 Шола Амеоби (23), 1:1 Волфред Бони (45), 1:2 Волфред Бони (90-д)
Челси - Съндърланд 1:2
1:0 Самуел Ето'о (12), 1:1 Конър Уикъм (18), 1:2 Фабио Борини (82)
20.04.14
14:00 ч.
Норич - Ливърпул 2:3
0:1 Рахим Стърлинг (4), 0:2 Луис Суарес (11), 1:2 Гари Купър (54), 1:3 Рахим Стърлинг (62), 2:3 Роберт Снодграс (77)
20.04.14
16:05 ч.
Хъл Сити - Арсенал 0:3
0:1 Аарън Рамзи (31), 0:3 Лукас Подолски (45, 54)
20.04.14
18:10 ч.
Евертън - Манчестър Юнайтед 2:0
21.04.14
22:00 ч.
Манчестър Сити - Уест Бромич (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 133 мача, 49 победи за Уест Бромич, 27 равенства, 57 победи за Манчестър Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.