Борещият се за титлата на Англия Челси сътвори неочаквана издънка пред собствена публика! В мач от 35-ия кръг на Висшата лига "сините" загубиха с 1:2 от Съндърланд. По този начин Ливърпул има чудесна възможност да увеличи аванса си на върха, ако спечели гостуването си на Норич в неделя. "Червените" са водачи със 77 точки, докато "сините" са на само две зад тях. Интересен факт от днешния мач е, че лондончани допуснаха първа загуба на "Стамфорд Бридж" под ръководството на Жозе Моуриньо и в двата му периода като мениджъра на отбора. Рекордът на португалецът бе стопиран на 77 срещи.

"Сините" откриха резултата още в 12-ата минута. След центриране от ъглов удар Самуел Ето'о изпревари защитник на гостите и от малкия пеналт не остави шанс на Вито Маноне. Изненадващо обаче само шест по-късно "черните котки" изравниха. Маркос Алонсо не бе покрит пред големия пеналт, където получи топката от корнер. Халфът овладя и шутира. Марк Шварцер обаче изби лошо, от което се възползва Конър Уикъм за 1:1.

До края на първата част логично домакините натискаха здраво. Маноне на няколко пъти обаче демонстрира страхотни качества и не позволи да получи нов гол. Малко преди почивката пък Майк Дийн си затвори очите, след като на два метра пред него Рамирес удари съперник без топка.

Съвсем очаквано второто полувреме стартира с масиран натиск на домакините. Още в самото начало техничен удар на Ето'о по земя отляво мина покрай лявата греда. Гостите действаха на контраатака, но не успяваха да създадат положение пред Шварцер. След час игра Жозе Моуриньо реши да засили атаката. На терена се появиха Демба Ба и Андре Шюрле за сметка на Оскар и Салах. Ба дори имаше чудесна възможност да шутира от дузпата, но не намери целта.

В 74-ата минута на терена се появи и Фернандо Торес, който замени Самуел Ето'о. Испанецът демонстрира много желание, като дори си позволи да отправи изстрел със задна ножица. Торес имаше още няколко опита да се разпише, но защитниците на Съндърланд успяваха да го блокират.

И така докато се очакваше гол във вратата на гостите, Съндърланд получи правото да изпълни дузпа. Аспиликуета повали на земята Алтидор, но без да е посягал към американеца. Нападателят просто стъпи на крака на бранителя и се просна по гръб. Фабио Борини се нагърби да шутира от бялата точка и го направи успешно за 2:1.

След попадението един от асистентите на Жозе Моуриньо побесня и се наложи двама души от щаба на Челси, както и самият Моуриньо, да се намесят, за да може той да бъде изведен от терена. Без изненада домакините се втурнаха да търсят изравняване. Мощен шут на Шюрле в 85-ата мина на сантиметри над напречната греда. След това пък "сините" имаха претенции за дузпа, но Майк Дийн не бе на същото мнение. В заключителните минути "черните котки" буквално бяха натикани в собствената им половина.

Въпреки това гостите не се поддадоха натиска и се поздравиха с победата. Успех, който ще помогне много на отбора в борбата за оцеляване. Съндърланд е на последната позиция вече с 29 точки, на едва три от спасението, а освен това тимът е и с мач по-малко. Челси остава втори със 75, на две зад лидера Ливърпул и на четири пред Манчестър Сити.

ЧЕЛСИ - СЪНДЪРЛАНД
1:2
1:0 Самуел Ето'о (12), 1:1 Конър Уикъм (18), 1:2 Фабио Борини (82)
Лондон, ст. "Стамфорд Бридж"
Съдия: Майк Дийн

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
19.04.14
14:45 ч.
Toтнъм - Фулъм 3:1
1:0 Паулиньо (35), 1:1 Стив Сидуел (37), 2:1 Хари Кейн (48), 3:1 Йонес Кабул (62)
19.04.14
17:00 ч.
Астън Вила - Саутхемптън 0:0
19.04.14
17:00 ч.
Кардиф - Сток Сити 1:1
0:1 Марко Арнаутович (45-д), 1:1 Питър Уитингам (51-д)
19.04.14
17:00 ч.
Нюкасъл - Суонзи 1:2
1:0 Шола Амеоби (23), 1:1 Волфред Бони (45), 1:2 Волфред Бони (90-д)
16:05 ч.
Хъл Сити - Арсенал (Диема, Нова Спорт HD)
Баланс: 5 мача, 1 победа за Хъл Сити, 4 победи за Арсенал
20.04.14
18:10 ч.
Евертън - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 169 мача, 55 победи за Евертън, 40 равенства, 74 победи за Манчестър Юнайтед
21.04.14
22:00 ч.
Манчестър Сити - Уест Бромич (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 133 мача, 49 победи за Уест Бромич, 27 равенства, 57 победи за Манчестър Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.