Арсенал обърна Уест Хям с 3:1 на своя „Емирейтс” в отложеното лондонско дерби от 34-ия кръг на английската Висша лига. „Чуковете” поведоха с гол на Матю Джарвис (40), но Лукас Подолски (44) и Оливие Жиру (55) обърнаха нещата в полза на „артилеристите”.

Играта на „топчиите” през първата част бе под всякаква критика, след като те нямаха никаква идея как да превземат вратата на Адриан. Посредственото представяне на „артилеристите” бе наказано в 40-ата минута, когато Матю Джарвис се възползва от грешка в отбраната на Арсенал и преодоля Войчех Шчесни за 0:1. Този гол като че ли събуди играчите на Арсен Венгер, който успяха да изравнят още преди почивката. В 44-ата минута след грешка в отбраната на „чуковете” Санти Касорла изведе Лукас Подолски и германският национал вкара за 1:1.

След почивката „артилеристите” бяха преобразени и натиснаха своя съперник в неговата половина. В 55-ата минута „чуковете” успяха да изчистят топката след ъглов удар, но Томас Вермален даде страхотен далечен пас към Оливие Жиру, който се пребори за топката с двама бранители и реализира страхотно попадение за пълния обрат – 2:1. Възпитаниците на Арсен Венгер продължиха да доминират, а в 78-ата минута Аарън Рамзи асистира на Лукас Подолски, който с втория си гол в мача сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1. До края на срещата не паднаха други попадения.

С успеха си Арсенал събра 67 точки и се върна на четвъртото място във временното класиране, но е само има само точка аванс пред Евертън, който е с мач по-малко. Уест Хям е на 11-о място с 37 пункта.

Арсенал - Уест Хям 3:1
0:1 Матю Джарвис (40), 1:1 Лукас Подолски (440, 2:1 Оливие Жиру (55), 2:1 Лукас Подолски (78)

Уест Бромич - Тотнъм 3:3
1:0 Матей Видра (1), 2:0 Крис Брънт (4), 3:0 Стефан Сосеньон (31), 3:1 Йонас Олсон (34-авт.), 3:2 Хари Кейн (70), 3:3 Кристиан Ериксен (90+4)
13.04.14
15:37 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити 3:2
1:0 Рахим Стърлинг (6), 2:0 Мартин Шкъртъл (26), 2:1 Давид Силва (57), 2:2 Глен Джонсън (62), 3:2 Фелипе Коутиньо (78)