Уест Бромич изпусна 3 гола аванс срещу Тотнъм, с който не успяха да се победят и завършиха 3:3 в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига. „Дроздовете” взеха комфортен аванс още в първите четири минути след попадения на Матей Видра (1) и Крис Брънт (4), а Стефан Сосеньон (31) направи преднината им класическа. Малко след това в 34-ата минута обаче Йонас Олсон си отбеляза злощастен автогол за 3:1. След почивката „шпорите” натиснаха и Хари Кейн (70) намали на 3:2 след извеждащо подаване на Ленън. В добавеното време на срещата пък датският национал Кристиан Ериксен (90+4) донесе точката на тима от Лондон. Така Уест Бромич събра 33 точки и остава на 16-о място във временното класиране. Тотнъм запазва шестата си позиция с 60 точки и е само на 4 точки от петия Арсенал, коойто е с мач по-малко.

Сток Сити пък победи у дома Нюкасъл с 1:0 в друга среща от този кръг. Единственото попадение бе отбелязано преди почивката, а негов автор стана Ерик Питерс, който в 42-ата минута се възползва от пас на Марко Арнаутович и се разписа за 1:0. След почивката гостите опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до точката, но така и не успяха да преодолеят вратаря на „грънчарите” Асмир Бегович. След успеха си Сток Сити остава десети с 43 точки, а „свраките” са на девета позиция с 46 пункта.

Уест Бромич - Тотнъм 3:3
1:0 Матей Видра (1), 2:0 Крис Брънт (4), 3:0 Стефан Сосеньон (31), 3:1 Йонас Олсон (34-авт.), 3:2 Хари Кейн (70), 3:3 Кристиан Ериксен (90+4)
13.04.14
15:37 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 151 мача, 72 победи за Ливърпул, 39 равенства, 40 победи за Манчестър Сити