Опашкарят Съндърланд загуби у дома от Евертън с минималното 0:1 в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига. Единственото и победно попадение за „карамелите” падна в 75-ата минута, когато Уесли Браун си отбеляза автогол. Така „черните котки” остават закотвени на последното място във временното класиране с актив от 25 точки, а Евертън измести Арсенал от четвъртата позиция с 66 точки и 2 повече от „артилеристите”, които имат същия брой изиграни срещи.

Кристъл Палас пък надви на свой терен Астън Вила с 1:0 в друга среща от кръга. Победният гол за „орлите” от Лондон реализира Джейсън Пънчън в 76-ата минута след асистенция на Боласие. Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка на гостите от Бирмингам, които се смъкнаха на 15-а позиция с 34 пункта и 4 аванс пред опасната зона. След успеха си Кристъл Палас е 12-и с 37 точки.

Уест Бромич - Тотнъм 3:3
1:0 Матей Видра (1), 2:0 Крис Брънт (4), 3:0 Стефан Сосеньон (31), 3:1 Йонас Олсон (34-авт.), 3:2 Хари Кейн (70), 3:3 Кристиан Ериксен (90+4)
13.04.14
15:37 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 151 мача, 72 победи за Ливърпул, 39 равенства, 40 победи за Манчестър Сити