Българският национал Тодор Неделев най-после направи дебют в Бундеслигата. 20-годишният бивш футболист на "Ботев" (Пловдив) игра за Майнц 05 при загубата с 1:3 като гост на Айнтрахт (Брауншвайг).

Неделев се появи на терена в 75-ата минута на мястото на Кох и записа първо участие в мач от немския шампионат, в който тази вечер Байерн предсрочно си осигури 24-ата титла, след като победи с 3:1 Херта в Берлин.

На срещата в Брауншвайг Неделев се появи на терена при резултат 2:1 в полза на домакините, но само две по-късно тимът му инкасира ново попадение. В 77-ата за втори път в двубоя се разписа Доми Кумбела. Той беше открил резултата след 18 минути игра, но Майнц 05 отговори бързо с изравнително попадение на Николай Мюлер в 20-ата. В добавеното време на първото полувреме Хавард Нилсен отново даде преднина на Айнтрахт (Брауншвайг).

В заключителните минути, в които Неделев беше на терена, пред българина не се откриха положения за гол.

След загубата Майнц 05 е на 7-ото място в Бундеслигата с 41 точки, докато тимът от Брауншвайг е последен и  по всичко изглежда, че изпада.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
25.03.14
21:00 ч.
Херта - Байерн 1:3
0:1 Тони Кроос (6), 0:2 Марио Гьотце (14), 1:2 Aдриан Рамос (66-дузпа), 1:3 Франк Рибери (79)
25.03.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) - Майнц 3:1
1:0 Доми Кумбела (18), 1:1 Николай Мюлер (20), 2:1 Хавард Нилсен (45+3), 3:1 Доми Кумбела (77)
25.03.14
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 0:0
25.03.14
21:00 ч.
Вердер - Волфсбург 1:3
0:1 Бернар Маланда Адие (2), 0:2 Иван Перишич (10), 1:2 Себастиан Прьодъл (16), 1:3 Максимилиан Арнолд (80)