Волфсбург сложи край на серията от 4 поредни мача без победа, след като надделя с 3:1 при гостуването на Вердер в Бремен. Срещата от 27-ия кръг на Бундеслигата се разви отлично за бившия отбор на Мартин Петров, който след успеха е все по-близо до място в Шампионска лига. Волфсбург събра 44 точки и се изравни с четвъртия Байер (Леверкузен), който обаче е с мач по-малко.
Футболистите на Дитер Хекинг показаха отлична ефективност в срещата с Вердер и до 10-ата минута вече водеха с комфортното 2:0. Попаденията вкараха Бернар Маланда Адие във 2-ата и Иван Перишич в 10-ата.

В 16-ата минута Себастиан Прьодл намали за Вердер. Резултатът можеше да бъде изравнен в 63-ата минута, когато Нилс Петерсен нацели напречната греда. В 80-ата Максимилиан Арнолд се разписа за 1:3 и Волфсбург заслужено ликува след последния съдийски сигнал.

След загубата Вердер е на 13-ото място с 29 точки, на 6 от зоната на изпадащите.