Монако и Лил завършиха наравно 1:1 в последния мач от програмата на 30-ия кръг в Лига 1. Димитър Бербатов игра 90 минути за домакините, но този път не успя да изведе тима на Клаудио Раниери до трите точки, както го стори преди седмица при успеха с 3:2 в гостуването на Олимпик (Лион).

Българинът игра добре и днес, като имаше сериозен принос за гола на монегаските, с който те поведоха рано-рано. В 4-ата минута Бербо изведе отлично Валер Жермен в наказателното поле на Лил, а той пусна топката към връхлитащия Мунир Обади, който разстреля Винсент Ениеама за 1:0.

В 38-ата минута обаче "кучетата" изравниха. При многоходова атака Райън Мендес изведе Дивок Ориджи на стрелкова позиция и младокът направи 1:1.

През втората част Бербатов можеше да донесе победата на Монако, но в 70-ата минута засече с глава центрираната отдясно топка, изпращайки я на сантиметри над напречната греда.

С равенството Монако направи важна крачка към запазване на второто място и съответно към директно класиране за груповата фаза на Шампионската лига. Бербо и компания имат 63 точки, докато "кучетата" са трети с 54. В същото време ПСЖ вече води с 10 точки пред монегаските.

Още в сряда на Монако предстои нов мач - домакинство на Ланс от 1/4-финалите за Купата на Франция.

МОНАКО - ЛИЛ 1:1
1:0 Мунир Обади (4), 1:1 Дивок Ориджи (38)

МОНАКО: Даниел Субашич, Елдерсон, Рикардо Карвальо, Никола Исимат-Мирин, Фабиньо, Жереми Тулалан, Жофри Кондогбиа, Мунир Обади, Хамес Родригес (68-Набил Дирар), Валер Жермен (46-Лукас Окампос), Димитър Бeрбатов
Треньор: Клаудио Раниери

ЛИЛ:
Винсент Ениеама, Пап Суаре, Марко Баша, Симон Кяер, Франк Бериа, Идриса Гай, Флоран Балмон, Жонатан Делаплас, Саломон Калу, Дивок Ориджи (84-Силвио Роделин), Райън Мендес (77-Марвин Мартин)
Треньор: Рене Жирар

Монако,
стадион "Луи II"
Съдия:
Никола Ренвил
Жълти картони:
Елдерсон (Монако); Симон Кяер, Флоран Балмон (Лил)

Бастия – Реймс 2:0
1:0 Флориан Распентино (9), 2:0 Джани Бруно (42)
Нант – Монпелие 2:1
1:0 Серж Гакпе (3), 2:0 Кофи Джиджи (21), 2:1 Кофи Джиджи (34-авт.)
22.03.14
21:00 ч.
Тулуза – Евиан 1:1
1:0 Уисам Бен Йедер (56), 1:1 Кларк Нсикулу (89)
22.03.14
21:00 ч.
Валансиен – Аячо 2:3
1:0 Абдул Уарис (51), 1:1 Бенджамин Андре (62), 2:1 Абдул Уарис (72-дузпа), 2:2 Иса Бараджи (87), 2:3 Иса Бараджи (90)
23.03.14
15:00 ч.
Сент Етиен – Сошо 3:1
1:0 Мевлют Ердинч (46), 2:0 Франк Табану (51), 3:0 Едуард Бутин (66), 3:1 Мевлют Ердинч (89)