Пари Сен Жермен победи Лориен с 1:0 като гост в първи мач от 30-ия кръг във френската Лига 1. Лидерът в класирането дръпна с 11 точки пред преследвача Монако на Димитър Бербатов.

Гостите имаха пълно надмощие над съперника, но така и не можеха да пробият здравата защита пред вратаря Фабиен Одар. Чак в 41-ата минута Златан Ибрахимович сътвори поредното си вълшебство и асистира на Тиаго Мота за единственото попадение. Шведът си поведе една топка с пета, финтира после няколко защитници на домакините и стреля към вратата. Буквално от голлинията Мота я довкара в мрежата за 0:1.

След успеха столичани вече имат 73 точки, вторият Монако е с 62 и мач по-малко. Лориен пък е 12-и с 36 т. Лошата новина за треньора на лидера Лоран Блан е контузията на Тиаго Силва. Защитникът трябваше да напусне терена още в 15-ата минута, а на негово място се появи Алекс.