ЦСКА победи "Левски" с 1:0 в дербито от 27 кръг на "А" група. Двубоят бе от първия кръг на плейофите, а победното попадение реализира Пламен Крачунов в последната минута (90+3). "Сините" записаха пети пореден мач!, в който не могат да отбележат гол във вратата на ЦСКА. Това е абсолютен антирекорд за "Левски". Последното попадение срещу “червените” беше в края на мача на 27 април 2013 г., когато Жоао Силва вкара за 2:1. След това последваха 480 ялови минути в пет издания на Вечното дерби.

Серията започна на 19 октомври 2013 г. с поражението 0:3, продължи с двете нулеви равенства за Купата на България в края на миналата година (120 минути на реванша), както и дербито отпреди седмица, в което ЦСКА спечели с 1:0. Днешните 90 минути продължиха серията на "Левски" без гол във вратата на "армейците".

Предишният антирекорд на “Левски” беше с повече от 50-годишна давност. На 1 август 1956 г. “сините” повеждат в дербито с гол на Димо Печеников в 12-ата минута, но “червените” обръщат за 3:1. Следват победа за ЦСКА с 4:0 и нулево равенство, а “Левски” бележи във вратата на ЦСКА еда на 23 октомври 1957 г. в полуфинал за Купата на Съветската армия, когато Христо Илиев-Патрата се разписва в 99-ата минута и “сините” продължават напред след 2:0. Тогава сухата серия продължава 356 минути.