ЦСКА победи "Левски" с минималното 1:0 в мач от 26 кръг, последен от редовния сезон. Единственото попадение реализира Емил Гъргоров в 69-ата минута от дузпа. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски", а главен съдия беше Георги Кабаков. Реферът показа шест червени картона - на Борис Галчев още в 29-ата минута, и на Станислав Ангелов (69). В края на двубоя арбитърът даде нови два червени картона - на Ларсен Туре ("Левски") и вратаря на ЦСКА Райс Мболи. След края на двубоя Кабаков извади още два червени картона - на Владимир Гаджев и Ларсен Туре заради словесни разправии.

За първи път от 27 години ЦСКА победи два пъти "Левски" в рамките на един сезон (3:0 през есента). За последно "червените" спечелиха и двете дербита през сезон 1986/87.

Антони Здравков заложи на традиционен състав с малки изключения. На вратата на мястото на контузения Пламен илиев титуляр започна Горан Блажевич. Взащита играха Мулдер, Белаид, Станислав Ангелов и Рикардо Нунеш. В средата на терена си партнираха Орлин Старокин и Владимир Гаджев, а напред Пламен Крумов, Ларсен Туре, Рафаел Бастос и Валери Божинов.

Стойчо Младенов заложи на Мболи на вратата. Карето в защитата бе познатото - Апостол Попов, Валентин Илиев, Джаксън Менди и Жереми-Фо Поре. В средата на терена започнаха Борис Галчев и Ивайло Чочев, по крилата Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич. В атака си партнираха Омар Косоко и Емил Гъргоров.

Първото полувреме започна с размяна на няколко атаки, но след това темпото спадна изключително много и футболистите едва правеха повече от две точни подавания. В 4-ата минута Ларсен Туре пропусна сам срещу Мболи, но стреля в аут. В 7-ата минута Косоко с глава се оказа в добро положение в наказателното поле, но би също в аут. В 19-ата минута Валери Божинов стреля много добре отдясно в наказателното поле, топката тръгна към голлинията, но Апостол Попов без проблеми я изчисти. В 23-ата минута отново "сините" имаха възможност, но Райс Мболи спаси, след като Менди сгреши и изпусна противников футболист. В 29-ата минута Борис Галчев получи втори жълт и съответно червен картон. Халфът постъпи изключително глупаво и при двата си жълти картона, които бяха напълно заслужени. ЦСКА остана с 10 души за около 30 минути, тъй като в 69-ата и Станислав Ангелов бе изгонен. До края на първото полувреме и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

Второто полувреме започна с много жълти картони, които раздаде съдията Георги Кабаков. В 55-ата минута Антони Здравков направи офанзивна смяна, извади Бастос и пусна втори нападател - Димитър Макриев. Малко след това обаче Станислав Ангелов в рамките на десетина минути си изкара два жълти картона и пое към съблекалните. В 68-ата минута "сини" и "червени" останаха с по десет футболисти на терена. Малко преди червения картон на Ангелов - Стойчо Младенов, направи двойна смяна. В игра се появиха Тодор Янчев и Тони Силва на местата на Иван Стоянов и Омар Косоко. За пореден мач Тони Силва показа, че е изключително попадение в "червените" редици.

В 68-ата минута Станислав Ангелов загуби топката в собственото си наказателно поле именно от Тони Силва. След това играчът на "Левски" го задържа и събори в наказателното поле, за което реферът Георги Кабаков даде дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Емил Гъргоров, който изведе "армейците" в резултата в 69-ата минута.

Антони Здравков реагира веднага и пусна Борислав Цонев, а след това и Цветан Генков. "Левски" обаче така и не стигна до чисто голово положение в последните минути. В последните минути съдията Георги Кабаков изгони с червени картони Ларсен Туре от Левски и вратаря на ЦСКА Райс Мболи. Стражът на ЦСКА хвана топката и я захлупи на тревата. Туре мина покрай него и ритна топката, за което получи втори жълт и съответно червен картон. След това Мболи се изправи и хвърли топката по главата на Туре, заради което получи директен червен картон. На вратата на ЦСКА в последните минути застана Апостол Попов. След края на мача Георги Кабаков продължи да шари с червени картони, като този път показа на Владимир Гаджев и Омар Косоко.

Двубоят по минути ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЦСКА 0:1
0:1 Емил Гъргоров (69-дузпа)

"Левски:
1.Горан Блажевич, 2.Дъстли Мулдер, 3.Аймен Белаид, 4.Станислав Ангелов, 40.Рикардо Нунеш, 6.Орлин Старокин (76 - 18.Борислав Цонев), 45.Владимир Гаджев, 16.Рафаел Бастос (55 - 7.Димитър Макриев), 71.Пламен Крумов, 59.Ларсен Туре, 10.Валери Божинов (80 - 9.Цветан Генков)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 7.Димитър Макриев, 9.Цветан Генков, 17.Павел Чмовш, 18.Борислав Цонев, 28.Кристовао Рамос, 75.Кевин Бру
Треньор: Антони Здравков

cska.JPG ЦСКА: 92.Райс Мболи, 19.Апостол Попов, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев, 37.Жереми Фо-Поре, 8.Борис Галчев, 18.Ивайло Чочев, 11.Неманя Милисавлевич (90 - 21. Венцислав Василев), 20.Омар Косоко (61 - 7.Тони Силва), 23.Емил Гъргоров, 73.Иван Стоянов (61 - 5.Тодор Янчев)
Резерви: 99.Стоян Колев, 5.Тодор Янчев, 7.Тони Силва, 17.Мартин Петров, 21.Венцислав Василев, 26.Гуидо Ди Вани, 28.Иван Маркович
Треньор: Стойчо Младенов

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Ларсен Туре, Валери Божинов, Аймен Белаид, Орлин Старокин, Станислав Ангелов, Димитър Макриев ("Левски"); Борис Галчев, Валентин Илиев, Райс Мболи, Неманя Милисавлевич, Жереми-Фо Поре (ЦСКА)
Червени картони: Борис Галчев (29-ЦСКА), Райс Мболи (90+5-ЦСКА), Омар Косоко (ЦСКА); Станислав Ангелов (69-"Левски"), Ларсен Туре (90+5-"Левски"), Владимир Гаджев ("Левски)