ЦСКА разби „Левски“ с 3:0 в дербито на българския футбол! 11 години по-късно ЦСКА и отново Стойчо Младенов сразиха вечния съперник с класическия резултат. В днешния двубой от 13 кръг на „А“ група „червените“ нокаутираха „сините“ в рамките на шест минути. Милисавлевич откри резултата в 31-ата минута, Апостол Попов удвои в 35-ата минута, а Емил Гъргоров заби третото попадение в 37-ата минута. Точно преди 11 години, през октомври 2002-ра ЦСКА с треньор Стойчо Младенов удариха „Левски“ със същия резултат. От тогава нито един от двата отбора не бе печелил по толкова категоричен начин.

След победата днес „армейците“ излязоха временно на второ място с 26 точки, на две от лидера Лудогорец. „Левски“ остава на шесто място с 19 точки и може да бъде задминат от Черно море.

Стойчо Младенов заложи на Апостол Попов отдясно в защита, Валентин Илиев и Менди в средата и Жереми Фо-Поре отляво. В средата на терена си партнираха Тодор Янчев и Ивайло Чочев, а по крилата Марсиньо и Неманя Милисавлевич. В атака един зад друг излязоха Мамади Сидибе и Емил Гъргоров, който до последно беше под въпрос заради контузия.

Антони Здравков заложи на Мулдер, Перес, Милиев и Нуно Пинто в защита. В средата на терена като опорни халфове действаха Владимир Гаджев и Станислав Ангелов, по крилата Гари Родригес и Ларсен Туре, а един зад друг в Цветан Генков и Мирослав Иванов.

През цялото първо полувреме ЦСКА имаше надмощие, владееше повече топката и надигра съперника по всички показатели. В 3-ата минута Генков имаше добър шанс да открие резултата, но топката мина покрай гредата. Това беше единственото по-опасно положение за „Левски“ през първата част. ЦСКА предложи тотална преса в средата на терена. Гъргоров и Сидибе пресираха защитниците на „сините“ още пред наказателното поле. В 16-ата минута Антони Здравков направи смяна, извади Ларсен Туре и пусна в игра Кевин Бру.

В 31-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Емил Гъргоров изведе по прекрасен начин Милисавлевич зад защитата, който овладя топката, подмина Блажевич и прати топката зад голлинията. В 35-ата минута „червените“ удариха втори път. След центриране от фаул Апостол Попов с глава покачи на 2:0. „Левски“ изпадна в нокдаун и само след две минути – в 37-ата, вече губеше с 0:3. Горан Блажевич подаде топката пред себе си на Йордан Милиев. Марсиньо го притисна, отне му топката и я подаде на оставения абсолютно непокрит Емил Гъргоров, който оформи класическия резултат в полза на ЦСКА.

През първото полувреме целият отбор на „Левски“ игра слабо, защитниците грешеха при почти всяка атака и се затрудняваха срещу Милисавлевич и Марсиньо, които ги тормозеха по фланговете. Гаджев и Станислав Ангелов се предадоха срещу Тодор Янчев и Чочев в средата на терена.

На полувремето Антони Здравков извади Станислав Ангелов и вкара в игра Антонио Вутов. Последваха два пропуска за ЦСКА в рамките на няколко минути. В 47-ата минута Чочев стреля по земя, а Блажевич в последния момент извади топката преди да премине голлинията. В 50-ата минута Марсиньо уцели и гредата зад хърватския вратар на „сините“. В 52-ата минута Кевин Бру затрудни Томас Черни с удар от воле от наказателното поле. Вратарят на ЦСКА обаче бе на мястото си и отрази. Стойчо Младенов извади Мамади Сидибе и вкара в игра Браян Хауърд, който зае място в центъра на терена. И през втората част най-активни за „армейците“ бяха Марсиньо и Емил Гъргоров, които не спряха да тормозят защитата на „Левски“. Бранителите в синьо продължиха да грешат и едва изнасяха топката от наказателното си поле. В 70-ата минута Емил Гъргоров за пореден път се разходи между бранителите в синьо, но не успя да нанесе удар. Стойчо Младенов извърши втора смяна, извади Фо-Поре и пусна младия нападател Григор Долапчиев. През цялото второ полувреме играчите на „Левски“ така и не измислиха нищо в атака, опитаха няколко центрирания, които въобще не затрудниха защитата на ЦСКА. Мирослав Иванов тотално се загуби и изигра най-слабия си мач, откакто пристигна на „Герена“. В 84-ата минута Стойчо Младенов направи и третата си смяна, пусна Антон Карачанаков на мястото на Марсиньо.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - "ЛЕВСКИ" 3:0
1:0 Неманя Милисавлевич (31), 2:0 Апостол Попов (35), 3:0 Емил Гъргоров (37)

cska.JPG
ЦСКА: 12.Томас Черни, 19.Апостол Попов, 14.Валентин Илиев, 6.Джаксън Менди, 37.Жереми Фо-Поре (79 - Григор Долапчиев), 18.Ивайло Чочев, 5.Тодор Янчев, 11.Неманя Милисавлевич, 10.Марсиньо (84 - Антон Карачанаков), 23.Емил Гъргоров, 7.Мамади Сидибе (69 - Браян Хауърд)
Резерви: 99.Стоян Колев, 8.Николай Дюлгеров, 9.Християн Кировски, 15.Браян Хауърд, 21.Венцислав Василев, 45.Григор Доплачиев, 71.Антон Карачанаков
Треньор:
 Стойчо Младенов

„Левски“: 1.Горан Блажевич, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 5.Алехандро Перес, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев, 4.Станислав Ангелов (46 - Антонио Вутов), 59.Ларсен Туре (16 - Кевин Бру), 11.Гари Родригес, 20.Мирослав Иванов (65 - Илиян Йорданов), 9.Цветан Генков
Резерви: 23.Пламен Илиев, 6.Орлин Старокин, 7.Димитър Макриев, 10.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 25.Даниел Димов, 77.Кевин Бру
Треньор:
 Антони Здравков

Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Мамади Сидибе, Валентин Илиев (ЦСКА); Дъстли Мулдер, Нуно Пинто, Владимир Гаджев ("Левски")

Баланс за първенство: 132 мача, 44 победи за ЦСКА, 36 равенства, 52 победи за “Левски", г.р. 180:189

ОЧАКВАЙТЕ ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ ОТ ЕКИПИТЕ НА БЛИЦ И БЛИЦ TV ЗА СЪБИТИЯТА ПО ВРЕМЕ И СЛЕД ВЕЧНОТО ФУТБОЛНО ДЕРБИ МЕЖДУ "ЛЕВСКИ" И ЦСКА!