Суонзи спечели уелското дерби във Висшата лига, след като в мач от 25 кръг се наложи с 3:0 над Кардиф. Това беше успешен дебют на капитана на “лебедите” Гари Монк на мениджърския пост на тима.

Уейн Раутлидж се разписа след пас на Пабло Ерандес малко след почивката, а в 79-ата минута асистира за попадението на Нейтън Дайър. Крейг Белъми удари греда за Кардиф, а прет минути преди края Вилфрид Бони с глава вкара третия гол за Суонзи.

С този успех Суонзи излезе на 10-о място в класирането, докато Кардиф остана на предпоследната позиция и на три точки от зоната на спасението.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
08.02.14
14:45 ч.
Ливърпул - Арсенал 5:1
1:0 Мартин Шкъртел (54-секунда), 2:0 Мартин Шкъртел (10), 3:0 Рахим Стърлинг (17), 4:0 Даниел Стъридж (20), 5:0 Рахим Стърлинг (52), 5:1 Микаел Артета (68-дузпа)
08.02.14
17:00 ч.
Астън Вила - Уест Хям 0:2
0:1 Кевин Нолан (46), 0:2 Кевин Нолан (48)
08.02.14
17:00 ч.
Челси - Нюкасъл 3:0
1:0 Еден Азар (27), 2:0 Еден Азар (34), 3:0 Еден Азар (63-дузпа)
08.02.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Уест Бромич 3:1
1:0 Томас Инс (15), 2:0 Джо Ледли (27), 2:1 Тиеви Бифума (46), 3:1 Маруан Шамак (69-дузпа)
08.02.14
17:00 ч.
Норич - Манчестър Сити 0:0
08.02.14
17:00 ч.
Саутхемптън - Сток Сити 2:2
1:0 Рики Ламбърт (6), 1:1 Питър Одемвинги (38), 2:1 Стивън Дейвис (41), 2:2 Питър Крауч (44)
08.02.14
17:00 ч.
Съндърланд - Хъл Сити 0:2
0:1 Шейн Лонг (16), 0:2 Никица Йелавич (62)
08.02.14
19:30 ч.
Суонзи - Кардиф 3:0
1:0 Уейн Раутлидж (47), 2:0 Нейтън Дайър (79), 3:0 Вилфред Бони (85)
Манчестър Юнайтед - Фулъм (Диема)
Баланс: 48 мача, 31 победи за Манчестър Юнайтед, 10 равенства, 7 победи за Фулъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.