Челси излезе начело на Висшата лига, след като в мач от 25 кръг се наложи с 3:0 над Нюкасъл. Хеттрик за успеха отбеляза Еден Азар. Белгиецът, който игра великолепно при победата с 1:0 над Манчестър Сити в понеделник, откри резултата 27-ата минута след пас на Бранислав Иванович. След това Муса Сисоко не успя да преодолее Петър Чех, въпреки че се оказа сам срещу него, а в 34-ата минута Азар реализира втория си гол. В 63-ата минута новата белгийска звезда стигна до хеттрика си. Той беше точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу Самуел Етоо. С този успех Челси събра 56 точки, една повече от Арсенал, който загуби катастрофално с 1:5 от Ливърпул.

Манчестър Сити е трети с 54 точки.
“Гражданите” направиха нулево равенство като гост на Норич и за първи път от три години не успяха да вкарат гол в два поредни мача от Висшата лига. Играчите на Мануел Пелегрини изглежда не бяха преодолее загубата от Челси в началото на седмицата и при единственото им чисто положение Алваро Негредо с глава би в гредата. Нейтън Редмънд би над вратата на Джо Харт, а Хесус Навас стреля встрани от рамката на “канарчетата”. Норич пропусна голова възможност в края.

Челси - Нюкасъл 3:0
1:0 Еден Азар (27), 2:0 Еден Азар (34), 3:0 Еден Азар (63-дузпа)

Норич - Манчестър Сити 0:0

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
08.02.14
14:45 ч.
Ливърпул - Арсенал 5:1
1:0 Мартин Шкъртел (54-секунда), 2:0 Мартин Шкъртел (10), 3:0 Рахим Стърлинг (17), 4:0 Даниел Стъридж (20), 5:0 Рахим Стърлинг (52), 5:1 Микаел Артета (68-дузпа)
08.02.14
17:00 ч.
Астън Вила - Уест Хям 0:2
0:1 Кевин Нолан (46), 0:2 Кевин Нолан (48)
08.02.14
17:00 ч.
08.02.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Уест Бромич 3:1
1:0 Томас Инс (15), 2:0 Джо Ледли (27), 2:1 Тиеви Бифума (46), 3:1 Маруан Шамак (69-дузпа)
08.02.14
17:00 ч.
08.02.14
17:00 ч.
Саутхемптън - Сток Сити 2:2
1:0 Рики Ламбърт (6), 1:1 Питър Одемвинги (38), 2:1 Стивън Дейвис (41), 2:2 Питър Крауч (44)
08.02.14
17:00 ч.
Съндърланд - Хъл Сити 0:2
0:1 Шейн Лонг (16), 0:2 Никица Йелавич (62)
Манчестър Юнайтед - Фулъм (Диема)
Баланс: 48 мача, 31 победи за Манчестър Юнайтед, 10 равенства, 7 победи за Фулъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.