Саутхямптън и Сток Сити си вкараха четири гола през първото полувреме за равенството 2:2. Домакините два пъти повеждаха в резултата, но “грънчарите” изравняваха и спечелиха едната точка.

“Светците” взеха ранен аванс с гола на Рики Ламбърт, който в 6-ата минута се разписа при точно изпълнение на пряк свободен удар. Питър Одемвинги изравни в 38-ата минута, но три минути по-късно Стивън Дейвис върна аванса на тима си с диагонален удар. Минута преди почивката Питър Крауч възстанови равенството след гол с глава.

В друг мач от кръга Съндърланд не успя да увеличи успешната си серия от четири мача без поражение. Този път тимът падна у дома от Хъл Сити с 0:2. Победителите пък записаха втори пореден двубой без да загубят и се задържаха в средата на класирането. Още в 4-ата минута домакините останаха в намален състав след директен червен картон на Уес Браун. Това принуди мениджърът Густаво Пойет да извърши смяна още в 12-ата минута, като на мястото на Борини влезе Вергини. Роденият на 22 януари 1987 година Шейн Лонг иззведе гостуващия Хъл Сити напред в резултата в 16-ата минута. В 62-ата минута Никица Йелавич оформи крайното 2:0 за гостите от Хъл Сити.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
08.02.14
14:45 ч.
Ливърпул - Арсенал 5:1
1:0 Мартин Шкъртел (54-секунда), 2:0 Мартин Шкъртел (10), 3:0 Рахим Стърлинг (17), 4:0 Даниел Стъридж (20), 5:0 Рахим Стърлинг (52), 5:1 Микаел Артета (68-дузпа)
Кристъл Палас - Уест Бромич
Баланс: 15 мача, 3 победи за Кристъл Палас, 4 равенства, 8 победи за Уест Бромич
Манчестър Юнайтед - Фулъм (Диема)
Баланс: 48 мача, 31 победи за Манчестър Юнайтед, 10 равенства, 7 победи за Фулъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.