Арсенал излезе на върха във Висшата лига на Англия. Тимът победи като домакин Кристъл Палас с 2:0 в мач от 24 кръг на първенството. След успеха "артилеристите" събраха 55 точки и поведоха в шампионата преди голямото дерби в понеделник между Манчестър Сити и Челси. Именно двата тима преследват лидера Арсенал. "Гражданите" са на второ място с 53 точки, а лондончани са трети с 50. Ливърпул е на четвърта позиция с 47 точки.

И двете попадения за Арсенал днес реализира Алекс Окслейд-Чембърлейн в 47-ата и 73-ата минути. "Артилеристите" не бяха убедителни през първата част. В 8-ата минута Начо Монреал бе близо до гол, но Джулиън Сперони спаси блестящо неговия удар. В края на първата част вратарят отново спаси своя отбор, след като отрази удар с глава на Пер Мертезакер.

Алекс Окслейд-Чембърлейн даде аванс на Арсенал само минута и половина след подновяването на играта за второто полувреме. Крилото отбеляза първия си гол за сезона с екипа на Арсенал и първи от 2012 година. Той получи диагонален пас от Сантиаго Касорла и с красив прехвърлящ удар преодоля Хулиан Сперони. Само три минути след попадението на домакините за 1:0, вратарят Войчех Шчесни трябваше да спасява вратата си от сигурен гол. Камерън Джером бе оставен непокрит в наказателното поле само на няколко метра от гредата и стреля с глава, но полският вратар на домакините отрази удара му. В 73-ата минута отново Алекс Окслейд-Чембърлейн бе точен, удвоявайки аванса на домакините. Той завърши отлична комбинация, след като бе изведен в наказателното поле от Оливие Жиру и с диагонален удар покрай Сперони направи резултата 2:0.