Съндърланд победи като гост Нюкасъл с 3:0 в мач от 24 кръг на Висшата лига на Англия. Преди кръга гостите от Съндърланд бяха в дъното на класирането с 21 точки и победата е жизнено важна в борбата за спасение. Тимът няма загуба в четвърти пореден мач и с 22 точки взе глътка въздух. Фабио Борини откри резултата в 19-ата минута от дузпа, а Адам Джонсън покачи на 2:0 в 23-ата минута. С комфортен аванс за гостите приключи първото полувреме, а през втората част Колбак (87) клъвна още веднъж "свраките" за крайното 3:0 в полза на гостуващия тим. В началото на второто полувреме на терена се появи новото попълнение на Нюкасъл Люк де Йонг.

След поражението Нюкасъл остава с 37 точки на осмо място и се отдалечи доста от зоната, даваща право на участие в евротурнирите. Това е трети пореден успех за "черните котки" срещу "свраките" в дербито на Североизточна Англия - нещо, което се случва за първи път от 1923 година насам.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
01.02.14
14:45 ч.
Нюкасъл – Съндърланд 0:3
0:1 Фабио Борини (19-дузпа), 0:2 Адам Джонсън (23), 0:3 Джак Колбак (87)
01.02.14
14:45 ч.
Уест Хям – Суонзи 2:0
1:0 Кевин Нолан (26), 2:0 Кевин Нолан (45+1)
Сток Сити – Манчестър Юнайтед
Баланс: 81 мача, 20 победи за Сток Сити, 25 равенства, 36 победи за Манчестър Юнайтед